fbpx
Росія посилює ЛНА своїми “вагнерівцями”

Росія посилює ЛНА своїми “вагнерівцями”

Африка Лівія ПВК «Вагнер» Світ Середземне море

До Лівії прибули близько 200 найманців російських приватних компаній для участі в бойових діях на стороні маршала Халіфа Хафатра та його Лівійської Національної Армії (ЛНА).

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням  на The New York Times.

Метою прибуття до цієї країни північної Африки називають намагання вплинути на хід громадянської війни, що триває тут з поваленням режиму Муаммара Каддафі.

Прибуття до країни відбувається впродовж останніх 6 тижнів

“До Лівії протягом останніх 6 тижнів прибули близько 200 російських найманців, у тому числі снайпери. Це є частиною широкої кампанії Кремля по відновленню впливу на Близькому Сході і в Африці”, – йдеться у повідомленні.

Це не перша партія російських найманців у цій країні, так на початку жовтня 2019-го року стало відомо про загибель десятків найманців з “ПВК “Вагнера”.

Перед цим у вересні 2019-го були оприлюднені докази перебування “ПВК “Вагнера” в Лівії. Це сталось після того як військам Уряду Національної Єдності вдалось провести успішний контрнаступ.

Окрім Лівії ця компанія бере участь і в ряду інших військових конфліктів, які були спровоковані Росією або їх союзниками. Зокрема активна участь підтверджена у Сирії та проти нашої держави на Донбасі.

Службою Безпекою України встановлено, що саме позаштатним підрозділом Головного управління Генштабу Збройних сил Росії, який відомий під назвою “приватна військова компанія Вагнера“, було збито український військово-транспортний літак Іл-76.

Виконавці наказу Дмитро Уткін, Андрій Гуральов та Андрій Лебедєв після повернення в Росію отримали державні нагороди “Орден Мужності” від президента Росії Володимира Путіна.

Також саме найманці цього підрозділу брали участь у штурмі Луганського аеропорту у серпні 2014-го року та Дебальцівського плацдарму взимку 2015-го року.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Африка Лівія ПВК «Вагнер» Світ Середземне море