fbpx
Росія розгорнула комплекси «Бастион» на Курилах

Росія розгорнула комплекси «Бастион» на Курилах

Азія ВМФ Росії Росія Світ Тихий океан Японія

Росія розгорнула берегові ракетні комплекси «Бастион» на Курилах, а саме на острові на острові Матуа.

Про це пише InformNapalm.

Розрахунки комплексу Тихоокеанського флоту Російської Федерації вперше були розгорнуті та заступили на бойове чергування сьогодні 2 грудня 2021 року.

Наприкінці 2017 року російські військові також добудували аеродром та оголосили про плани створити на острові Матуа пункт базування кораблів ВМФ Росії.

Цікаво, що острів Матуа (яп. 松輪島) мав стратегічно важливу роль у роки Другої Світової Війни. Там розміщувалась одна з найбільших японських військово-морських баз.

22 листопада 2016 газета Тихоокеанського флоту «Бойовая вахта» повідомляла також, що берегові протикорабельні ракетні комплекси «Бал» та «Бастіон» розміщені на островах Ітуруп та Кунашир.

Японія послідовно виступає проти зміцнення військової присутності Російської Федерації у районі островів Курильської гряди, ці території вважаються окупованими.

У 1945 році весь архіпелаг був включений до складу Радянського Союзу, однак Токіо оскаржує приналежність Ітурупу, Кунаширу, Шикотану і групи нині незаселених островів, яку в Японії називають Хабомаї.

На початку року заступник голови Ради Безпеки Російської Федерації Дмітрій Медведєв заявив, що через умови Японії щодо Курил – «досягнути угоди неможливо».

Російські військові кораблі на Курильських островах

Дмитро Медведєв вважає, що японська влада усвідомлює «неможливість укладення мирного договору з Росією на нинішніх умовах Токіо в частині Курильських островів», проте поки від них не відступають.

Основною перешкодою для його укладення стало питання про приналежність південної частини Курильських островів. МЗС РФ неодноразово заявляло, що «російський суверенітет над ними, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, не підлягає сумніву».

Саме тому Росія та Японія не можуть погодити мирний договір після завершення Другої Світової Війни.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Азія ВМФ Росії Росія Світ Тихий океан Японія