fbpx
Росія спише найбільшу у світі субмарину «Дмитрий Донской»

Росія спише найбільшу у світі субмарину «Дмитрий Донской»

ВМФ Росії Підводні човни Росія Світ Списання кораблів Флот

Росія спише найбільшу у світі субмарину проєкту 941 «Акула» «Дмитрий Донской», що перебуває у складі флоту.

Про це стало відомо від гендиректора «Сєвмаш».

Він розказав про підписання угоди на два нових підводних човни для військово-морського флоту Росії з назвами «Князь Потëмкин» та «Дмитрий Донской», яку зараз носить найбільша у світі субмарина.

Контракт на будівництво двох нових підводних човнів за проєктом «Борей-А» підписали у 2020 році.

Підводний човен ТК-208 «Дмитрий Донской» є останнім з шести діючим побудованим за проєктом 941 «Акула», решта три було утилізовано, доля двох інших – ТК-17 «Архангельськ» та ТК-20 «Сєвєрсталь» з середини 2000-х років знаходяться у резерві.

Підводний човен «Дмитрий Донской» біля причалу

До недавнього часу «Дмитрий Донской» використовувався для випробувань ракетного комплексу «Булава» розробленим російським оборонно-промисловим комплексом, під що підводний човен пройшов 12-річну модернізацію за проєктом 941УМ.

«Дмитрий Донской» заклали 17 червня 1976 року, спустили на воду 23 вересня 1980. До складу ВМФ СРСР його передали 12 грудня 1981. З 1990 по 2002 роки проходив модернізацію по проєкту 941УМ.

Призначення підводних човнів проєкту 941 – нанесення ракетних ударів по військово-промислових об’єктах противника.

Для цього на його борту розміщено 20 шахтних пускових установок ракетного комплексу Д-19, з трьохступеневими твердопаливними балістичними ракетами Р-39 «Варіант»

Маса кожної такої ракети складає 90 тонн, довжина – 17,1 м, максимальна дальність стрільби – 8300 км. Бойова частина ракети це 10 роздільних боєголовок з індивідуальним наведенням.

Додатково підводні човни мають шість носових торпедних апарати (4х650 мм та 2х533 мм),а також можливість встановлення мінного загородження.

З радіолектронного обладнання на борту знаходяться гідроакустичні станції, гідролокатори, комплекси радіолектронної розвідки.

ВМФ Росії Підводні човни Росія Світ Списання кораблів Флот