fbpx
Росія використовує “Точка-У” від самого початку вторгнення

Росія використовує “Точка-У” від самого початку вторгнення

Білорусь Війна з Росією Точка-У Україна

Росія використовує оперативні ракетні комплекси “Точка-У” з перших тижнів вторгнення в Україну.

Мілітарний зібрав фото та відеодокази за березень та квітень 2022 року.

5 березня 2022 року телеграм-канал MOTOLKO HELP повідомив про доставку на аеродром в Мачулищах ОРК “Точка-У”. Колона з 30 машин виїхала в південно-східному напрямку до кордону з Україною.

 

Вже 6 березня 2022 було обстріляно територію України із використанням ракет цього комплексу. Двигун від ракети 9М79М знайшли біля села Деснянка, Чернігівської області.

14 березня 2022 по території міста Донецьк росіяни також ударили цим ракетним комплексом. Команда аналітиків Conflict Intelligence Team прийшла до висновку, що ракета була запущена з південного сходу, тобто з території яку контролює РФ.

29 березня 2022 року спільнота Білоруський Гаюн зафіксувала рух на північ від українського кордону колони з ОРК “Точка-У” з тактичними знаками V.

Російський військовий блог bmpd 5 квітня опублікував відео з пусковими установками ОРК “Точка-У” з нанесеними тактичними знаками V з коментарем: “Машини ракетного комплексу “Точка-У” збройних сил Росії, що вивозяться з Білорусії залізницею“.

Заяви російських медіа про відсутність ОРК “Точка-У” на озброєнні ЗС РФ є дезінформацією. Ракетні бригади росіян не пройшли повне переозброєння на ОТРК “Искандер”.

Є  фіксація застосування “Точки-У” росіянами проти України і з території Білорусі, і з окупованої території Донецької області. Використання росіянами “Точки” при обстрілі залізничного вокзалу в Краматорську не повинно викликати сумнівів.

 

 

Білорусь Війна з Росією Точка-У Україна