fbpx
Росія взяла фото зі Словенії для дезінформації про “брудну бомбу”

Росія взяла фото зі Словенії для дезінформації про “брудну бомбу”

Війна з Росією Європа Інформаційна війна Пропаганда Росія Світ Словенія Україна Хімічна зброя Ядерна зброя

Росія використала для дезінформації про «брудну бомбу» фотографії сховища радіоактивних відходів АЕС Словенії за 2010 рік.

В уряді Словенії відреагували на інформацію від Росії про нібито підготовку Україною використання «брудної бомби», у якому було використано фото сховища радіоактивних відходів атомної електростанції Кршко.

В акаунті словенського уряду у Twitter перепостили повідомлення міноборони Росії і заявили, що фото належить Агентству поводження з радіоактивними відходами Словенії (ARAO).

На фотографії зі Словенії були зображені датчики диму. Також підкреслюється, що знімок використаний без відома ARAO.

При цьому наголошується, що радіоактивні відходи у Словенії зберігаються безпечно, перебувають під наглядом і не використовуються для виготовлення «брудної бомби».

Повідомлення уряду Словенії про використання Росією фотографії зі Словенії про так звану "брудну бомбу" України

Нещодавно міністр оборони РФ Сергій Шойгу провів телефонні переговори з міністрами оборони Франції Себастьєном Лекорню, Туреччини Хулусі Акаром і Великої Британії Беном Воллесом, під час яких «висловив стурбованість у зв’язку з нібито можливим застосуванням Україною «брудної бомби».

Заяви

Заступник посла Великої Британії в Організації Об’єднаних Націй Джеймс Каріукі після засідання Ради безпеки ООН розповів, що Росія ініціювала засідання Ради безпеки ООН для обговорення питання про «брудну бомбу», яку нібито створює Україна, але при цьому не надала жодних доказів на цю тему.

«Ми не бачили і не чули жодних нових доказів. Це лише витрачає наш час. Це чиста російська дезінформація, яку ми бачили багато разів раніше, і вона має припинитись», – сказав журналістам Каріукі.

Київ назвав звинувачення Москви брехнею і підкреслив, що Україна підтримує Договір про нерозповсюдження ядерної зброї.

Ілюстрація до новини. Фото: Військові Росії, одягнені в спеціальний захисний одяг, перевіряють каністри з хімічною зброєю на предмет витоку на складі в селі Горний, за 200 км на схід від міста Саратова.

Президент Володимир Зеленський вважає, що заяви Росії про нібито використання Україною «брудної бомби» свідчать про те, що насправді Росія вже все підготувала для використання своєї ядерної зброї, тому світ має максимально жорстко на це відреагувати.

Очільники зовнішньополітичних відомств США, Франції та Великої Британії виступили зі спільною заявою, засудивши брехливі спроби Росії звинуватити Україну в готовності застосувати «брудну бомбу» на власній території й підтвердивши непохитну підтримку України.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба офіційно запропонував МАГАТЕ направити експертів на ядерні об’єкти України, щоб спростувати брехню РФ про «брудну бомбу».

Війна з Росією Європа Інформаційна війна Пропаганда Росія Світ Словенія Україна Хімічна зброя Ядерна зброя