Росія застосовує “іракські” зенітні комплекси “Панцирь-С1”
Російські війська застосовують в Україні виготовлені на замовлення Іраку зенітні ракетно-гарматні комплекси «Панцирь-С1Э».
Відео з машинами у пустельному камуфляжі оприлюднила пресслужба міністерства оборони РФ.
У репортажі про російську зенітну обслугу, що бере участь у війні проти України, показали зенітну систему «Панцирь-С1» у камуфляжі, що застосовується збройними силами Іраку.
У 2012 році уряд Іраку уклав контракт із Росією на постачання 24 комплексів та з можливістю дозамовлення ще 24 установок згодом. Відомо, що на 2016 рік більше 20 установок передали замовнику, а у 2018 році країна отримала нову партію, вірогідно, в межах дозамовлення.
Достеменно невідомо, як одна з машин «іракського контракту» могла опинитися на озброєнні ЗС РФ. З високою вірогідністю вона могла залишитися у власності виробника через передчасне закриття контракту, а пізніше передана міністерству оборони РФ.
Ще у 2012 році великий збройовий контракт на суму 4,2 млрд доларів між Іраком та РФ перебував під загрозою зриву через корупційний скандал, пов’язаний з іракськими чиновниками.
У межах замовлення Ірак отримав експортну версію системи «Панцирь-С1Э». За технічними характеристиками вона не відрізняється від оригінального комплексу, однак може мати незначні відмінності.
Крім того, в їх конструкції відсутня система радіолокаційного розпізнавання «свій—чужий» та можуть застосовуватися альтернативні елементи електроніки західного виробництва.
ЗРГК «Панцирь-С1»
«Панцирь-С1» — російський самохідний зенітний ракетно-гарматний комплекс (ЗРГК) наземного базування, розроблений у 1994 році та взятий на озброєння російської армії у 2012 році.
Основне озброєння комплексу – дві спарені 30-мм гармати 2А38М та дві пускові установки для 12 радіокерованих зенітних ракет. Комплекс здатен перехоплювати як аеродинамічні, так і балістичні цілі.
Особливість комплексу — в суміщенні багатоканальної системи захоплення та супроводженні цілей з ракетно-артилерійським озброєнням. Це створює безперервну зону перехоплення цілі від 0 метрів до 15 км по висоті і від 200 метрів до 20 км по дальності.
У машину інтегрована трьохкоординатна радіолокаційна станція з фазованою антенною решіткою, завдяки якій комплекс здатен працювати незалежно від інших зенітних систем.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.