fbpx
Росія знищила супутник протисупутниковим комплексом

Росія знищила супутник протисупутниковим комплексом

Космос ППО та ПРО Росія Супутник Сусіди

Міністерство оборони Росії підтвердило, що космічний апарат «Целина-Д» був збитий під час випробувань.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на ЗМІ Росії.

Російські військові стверджують, що фрагменти, що утворилися, не являли і не нестимуть загрози для орбітальних станцій і космічних апаратів.

У понеділок пресслужба Космічного командування США повідомила, що на низькій навколоземній орбіті зруйнувався космічний апарат, і в результаті утворилася хмара фрагментів.

Держдепартамент вважає, що це результат випробування Росією протисупутникової зброї.

Космічний апарат Целина-Д

Було знищено супутник Космос-1408 («Целина-Д»), який запустили у 1982 році. Він був на орбіті висотою 400-500 кілометрів. За оцінкою американського космічного командування, у результаті утворилося щонайменше 1500 уламків.

Також 15 листопада екіпажу МКС довелося перейти у космічні кораблі через космічне сміття. Небезпечний об’єкт інтервалом о півтори годині двічі пройшов станцію.

Міністерство оборони Росії у вівторок підтвердило, що космічний апарат «Целина-Д» був уражений внаслідок успішних випробувань.

Російські військові кажуть, що уламки, що залишилися від нього, були відразу взяті на супровід і не становили загрози для орбітальних станцій, космічних апаратів і космічної діяльності.

Нудоль

Імовірно, 15 листопада було проведено перше практичне випробування ракети протисупутникового перехоплення перспективного комплексу протиракетної та протикосмічної оборони «Нудоль».

Рендерне зображення, імовірно, рухомої пускової установки 14П222 ракетного комплексу далекого перехоплення 14Ц033 «Нудоль»

Комплекс 14Ц033 «Нудоль» розробляється АТ «Концерн ВКО «Алмаз-Антей» за контрактами з Міністерством оборони Росії від серпня 2009 та квітня 2015 року. Основним елементом «Нудоль» є твердопаливна ракета 14А042 розробки АТ «ОКБ «Новатор» на рухомій пусковій установці 14П222 (на шасі МЗКТ 12х12).

За західними даними, ракета 14А042 оснащена кінетичним перехоплювачем з багатоспектральною електронно-оптичною головкою самонаведення. Цілевказання ​​комплексу забезпечується стаціонарною РЛС виявлення малогабаритних космічних об’єктів 14Ц031 (об’єкт 20Ю6), розгорнутої поблизу міста Чехів у Московській області.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Космос ППО та ПРО Росія Супутник Сусіди