fbpx
Росія звинуватила Вірменію у допомозі армії України

Росія звинуватила Вірменію у допомозі армії України

Війна з Росією Вірменія Росія Світ Україна

Росія звинуватила Вірменію у допомозі Збройним Силам України через передачу медикаментів закладам охорони здоров’я.

У міністерстві закордонних справ Росії розповіли, що надіслали Вірменії ноту протесту.

«У зв’язку з передачею допомоги на потреби ЗСУ та неприпустимими висловлюваннями на адресу Росії направили ноту протесту до МЗС Вірменії», — йдеться у заяві МЗС Росії.

У Росії не зазначили вміст допомоги, який нібито надали Збройним Силам України.

2 червня у межах робочого візиту в Україну голова адміністративного округу Нор-Норк міста Єреван Тигран Тер-Маргарян та посол Вірменії в Україні Владімір Карапетян зустрілися з мером Бучі Анатолієм Федоруком.

Вірменська делегація у Бучі. Червень 2024. Україна. Фото: Посольство Вірменії в Україні

Під час зустрічі обговорювали можливості налагодження співпраці між бучанською громадою та адміністративним районом Нор-Норк.

«Ми пишаємося мужністю українського народу і завжди готові підтримати Бучу та інші громади, що постраждали від бойових дій», — наголосив на зустрічі Тигран Тер-Маргарян.

Вірменська делегація поклала квіти та вшанувала невинно вбитих бучан біля меморіального комплексу, що увічнює пам’ять про них.

Також делегація передала гуманітарну допомогу у вигляді медикаментів закладам охорони здоров’я української сторони.

Передані українським медзакладам медикаменти від представників Вірменії. Червень 2024. Україна. Фото: Посольство Вірменії в Україні

Заяви від міністерства закордонних справ Росії у бік Вірменії лунають на тлі напружених відносин між країнами.

Нещодавно стало відомо, що Вірменія не братиме участі у фінансуванні Організації договору про колективну безпеку, до складу якої входить Росія та низка інших країн колишнього СРСР.

Хоча Вірменія і не вийшла з ОДКБ, вона не бере участі у діяльності структури, зокрема у спільних військових навчаннях. Згадуючи результати другої карабаської війни, президент країни Нікол Пашинян заявляв, що причиною такої політики стала фактична відмова країн — членів ОДКБ від безпекової підтримки Вірменії.

Війна з Росією Вірменія Росія Світ Україна