fbpx
Росіяни купили канадську систему виявлення безпілотників SkyEye

Росіяни купили канадську систему виявлення безпілотників SkyEye

БпА (Безпілотні апарати) Канада РЛС Росія Санкції Світ Сусіди

Російський технологічний університет («МИРЭА») придбав за 4,5 млн рублів систему виявлення безпілотників SkyEye.

Ця система виготовляється канадською компанією Skycope Technologies.

Документ купівлі показало російське видання «Агентство», яке знайшло його на сайті держзакупівель.

Аукціон, згідно з виявленим контрактом на сайті держзакупівель, був оголошений 11 травня, а вже сьомого червня вищий навчальний заклад отримав SkyEye.

Радар-детектор SkyEye важить менше ніж 10 кг і може бути розгорнутий за п’ять хвилин. Він здатний розпізнавати понад 330 моделей дронів, які є в його бібліотеці.

Документ з придбання Росією канадських систем виявлення безпілотників SkyEye

SkyEyе здатний виявити дрон на відстані до 35 км на відкритій місцевості та до 10 км – у місті.

Імовірно, росіяни планують використовувати канадську розробку у дослідницьких цілях, оскільки «МИРЭА» займається розробкою антидронових пристроїв.

Одночасно з покупкою радара SkyEyе «МИРЭА» придбав за 400 тисяч рублів три антидронові рушниці Дрон-1200, які виробляються у КНР.

Договір росіян на китайські антидронові рушниці Дрон-1200

Юрист санкційної практики британської компанії Zorge Partners Limited та автор каналу The Sanctions Times Роман Рашимас сказав, що радар-детектор SkyEye підпадає під обмеження, запроваджені канадською владою.

За його словами, якщо ввезення цього обладнання триває досі, то порушуються також обмеження, запроваджені у вересні організацією Export Enforcement Five, куди входять Канада, США, Велика Британія, Австралія та Нова Зеландія.

Покриття комплексу виявлення безпілотників SkyEye від компанії Skycope Technologies

Радар університету поставив підприємець Максим Суслопаров, а до держконтракту було додано декларацію Євразійського економічного союзу на ввезення систем SkyEye, отриману в січні 2023 року компанією «Техком».

Нагадаємо, нещодавно у Нью-Йорку викрили схему незаконного експорту для ВПК Росії напівпровідників, інтегральних схем та інших електронних компонентів.

БпА (Безпілотні апарати) Канада РЛС Росія Санкції Світ Сусіди