fbpx
Росіяни обладнують РСЗВ захисними екранами від дронів 

Росіяни обладнують РСЗВ захисними екранами від дронів 

Артилерія БМ-27 «Ураган» Війна з Росією ЗС Росії Модернізація Росія РСЗВ

Артилеристи російських окупаційних військ намагаються захистити свої реактивні системи залпового вогню від безпілотників.

Про це повідомляє “Мілітарний” з посиланням на відео, яке опублікували російські пропагандистські медіа.

Росіяни у першу чергу намагаються захистити свої артилерійські установки від малорозмірних дронів-камікадзе та безпілотників, які скидають боєприпаси на ворожу техніку.

На свою військову техніку окупанти встановлюють або приварюють металеві каркаси, на яких розміщують металеву сітку, яка має убезпечити бойову машину від влучання дрона-камікадзе або скинутого з безпілотника боєприпасу.

Медіа країни-агресора опублікували відео, на якому показали реактивну систему залпового вогню БМ-27 “Ураган”, кабіну і пускову установку якої обладнали такими екранами з металевої сітки.

Захисний екран розташовують на певній відстані від корпусу машини і направляючих, щоб зменшити дію ураження боєприпасу під час влучання або перехоплення безпілотників та для зменшення вірогідності їхнього вибуху.

Процес створення подібних захисних екранів для військової техніки відносно простий і дешевий. Також подібні конструкції спрощують використання маскувальних сіток.

Але такий додатковий захист має свої мінуси. Екрани збільшуть габарити бойової машини. Також подібна конструкція під часу руху може заважати проїзду під лініями електропередач, шляхопроводами тощо.

Подібні конструкції росіяни встановлюють і на іншу військову техніку та самохідні артилерійські установки, щоб захистити їх від удару безпілотників Збройних сил України.

Українські військові також за допомогою сіток та екранів намагаються захистити свої артилерійські системи від ударів російських баражуючих боєприпасів.

Артилеристи 55-ї бригади встановлюють захисну сітку над позицією гаубиці М777. Грудень 2022. Україна, Бахмутський напрямок. Фото: Кром Пьер

Однак варто зауважити, що у деяких випадках сітка не рятує техніку від ураження дроном-камікадзе.

Баражуючі боєприпаси, які використовують як російські окупанти, так і Сили оборони України, можуть уразити машину не тільки у верхню частину корпусу, а і в бокову чи задню частину.

Артилерія БМ-27 «Ураган» Війна з Росією ЗС Росії Модернізація Росія РСЗВ