fbpx
Росіяни встановили «мангал» та димові шашки на китайський мотовсюдихід

Росіяни встановили «мангал» та димові шашки на китайський мотовсюдихід

БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Китай (КНР) Росія Україна

Росіяни модернізували китайський мотовсюдихід Desertcross додавши до нього «мангал», димові шашки та комплекс РЕБ.

Відповідні фотографії росіяни оприлюднили в соціальних мережах.

На фотографіях показаний процес наварювання металевого каркаса на корпус машини для подальшої установки сітки Рабіца. Можна помітити, що на дах мотовюдихода встановлений комплекс радіоелектронної боротьби.

Антидронова сітка закриває весь дах машини, лобову та багажну частини і її борти. На багажній частині росіяни встановили димові шашки УДШ, які, найімовірніше, приводяться у дію шляхом натягування дроту.

Крім того, модернізований Desertcross отримав маскувальну сітку та камуфляж.

Китайські мотовсюдиходи у російській армії

«Мілітарний» у листопаді 2023 року повідомляв, що китайський виробник AODES поставить російській армії понад 2 тисячі мотовсюдиходів Desertcross у різних варіаціях.

Повнопривідні Desertcross 1000-3 оснащені бензиновим двигуном потужністю у 72 кінські сили, ємність паливного бака складає 50 літрів.

Загальна маса всюдихода складає 916 кілограмів, він може перевозити вантаж вагою до 300 кілограмів, цього цілком достатньо для перевезення буксованих мінометів з невеликим боєзапасом.

Після цього неодноразово повідомлялося про активне застосування та знищення цих транспортних засобів.

Розвиток «мангалів» у російській армії

Росіяни постійно обладнують автотранспорт й бронетехніку масивними мангалами, щоб захистити її під час штурмових дій.

Нещодавно повідомлялося, що росіяни почали встановлювати захисні сітки на свої «бойові» мотоцикли для протидії FPV-дронам.

На відео була показана встановлена на задній бампер мотоцикла трапецієподібна захисна сітка, яка має закрити спину мотоцикліста від удару безпілотника.

Раніше «Мілітарний» розповідав, що росіяни показали бронемашину З-СТС «Ахмат», обладнану «цар-мангалом» для протидії дронам.

Конструкція має лиш один вхід у вигляді дверей, який розміщений у задній частині конструкції. Тож єдиний спосіб увійти й вийти з «мангалу» — пройти крізь двері або пролізти під конструкцією.

Така конструкція значно збільшує шанс виживання бронемашини у разі влучання дрона-камікадзе, однак при цьому значно ускладнює та затримує посадку і висадку десанту й екіпажу, що в бойових умовах може коштувати життя.

БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Китай (КНР) Росія Україна