fbpx
Росіяни встановили ЗУ-23-2 на японський військовий позашляховик Toyota HMV

Росіяни встановили ЗУ-23-2 на японський військовий позашляховик Toyota HMV

Війна з Росією Донбас ЗУ-23 ППО та ПРО Росія Україна

Росіяни перетворили японський демілітаризований позашляховик Toyota HMV на мобільну вогневу платформу із ЗУ-23-2.

Відповідне відео оприлюднило міністерство оборони Росії.

На оприлюдненому відео видно, що, окрім 23-мм зенітної установки, до складу вогневої платформи входить портативний засіб радіоелектронної боротьби.

Тож, вочевидь, платформа першочергово призначена для протидії безпілотникам. Однак, при цьому російське Міноборони пише про застосування установки проти української піхоти.

Повідомляється, що ця платформа використовується російськими окупаційними військами поблизу населеного пункту Часів Яр, що на Донеччині.

Нагадаємо, що російські війська використовують колишні японські військові позашляховики майже від початку повномасштабної російсько-української війни.

Найчастіше такі машини можна помітити у з’єднань, які базуються на Далекому Сході Росії, де такі автомобілі поширені на цивільному ринку.

До 2022 року Toyota HMV у великій кількості потрапляли на російський цивільний ринок після демілітаризації й продажу зі складу Сил самооборони Японії.

Далі від цивільних власників ці машини потрапили у розпорядження російських окупаційних військ.

Нагадаємо, що у складі кількох російських загальновійськових армій у Повітряно-космічних силах та в силах протиповітряної оборони створюють мобільні групи для боротьби з українськими дронами.

Вогневі групи мають озброїти зенітними установками ЗУ-23-2 на шасі вантажівок, а також пікапами з великокаліберними кулеметами.

Також до складу нових підрозділів мають увійти засоби радіоелектронної боротьби та машини постановки димових завіс.

Війна з Росією Донбас ЗУ-23 ППО та ПРО Росія Україна