fbpx
Росіяни використовують незвичайне маскування артилерійських позицій

Росіяни використовують незвичайне маскування артилерійських позицій

Війна з Росією Луганщина Міномет НГУ «Азов» Україна

Російські військові використовують незвичний спосіб маскування позицій мінометних розрахунків в лісах поблизу Кремінної.

Відео оприлюднила пресслужба бригади “Азов”.

Розвідка 12-ї бригади спеціального призначення НГУ “Азов” за допомогою розвідувального безпілотника виявила незвичайну позицію мінометного розрахунку.

Для маскування 120 мм міномету окупанти використовували окоп із висувними ставнями, які перед пострілом відкривав підготовлений член розрахунку. Одразу після пострілу вони закривались аби приховати позицію від українських засобів розвідки.

У випадку ведення непостійного вогню з великим часовим інтервалом така тактика дозволяє застосовувати одну і ту саму позицію протягом довгого часу навіть попри активну контрбатарейну боротьбу.

Використанню таких позицій також сприяє позиційний характер бойових дій в районі лісів поблизу окупованої Кремінної.

Бійцям “Азову” вдалось вчасно виявити позицію окупантів у момент пострілу та за допомогою бригадної артилерійської групи знищити її.

Відомо, що схоже маскування почали застосовувати і українські військові. Кадри однієї із таких позицій не так давно були оприлюднені в мережі.

На них було зображено як український військовий відкриває простір для ведення вогню з міномету відсуваючи дерев’янний дах окопу.

Крім загального маскування такий спосіб інженерного обладнання позицій для мінометів корисний ще й тим, що може врятувати від FPV-дронів, котрі вже давно здатні залітати на відстань більше 10 кілометрів.

Війна з Росією Луганщина Міномет НГУ «Азов» Україна