fbpx
Росіяни випускають браковані Т-90М

Росіяни випускають браковані Т-90М

Бронетехніка Війна з Росією Втрати Росії Росія Світ Т-90 Танк

Окупанти поскаржились на погану якість виготовлених російською оборонною промисловістю танків Т-90М “Прорыв”.

Відео з оглядом дефектів бойової машини було опублікувано в соціальних мережах.

Російські військові опублікували фото та відео танку Т-90М після влучання невідомого боєприпасу у лівий борт броні бойової машини. В результаті попадання зварні шви на башті танку розійшлись.

Пробиття броні танків це буденність на полі бою, проте розвалювання корпусу “по швам” від підриву боєприпасу є незвичайним та ненормальним для танків явищем.

За словами автора відео, в результаті бойового зіткнення танк отримав попадання, проте екіпаж вижив, та, судячи з місця зйомки, машину вдалось евакуювати з поля бою.

Попадання від опонента російських танкістів прийшлось на лівий борт машини, проте броня не була пробита. Росіянами не вказується тип боєприпасу котрим було поцілено бойову машину, проте точно можна сказати, що на корпус прийшлось значне фізичне навантаження, що схоже, в купі з відсутністю пробиття броні, на прильот осколково-фугасного боєприпасу.

Серед помічених ушкоджень, окрім самого руйнування корпусу, можна відзначити виведене з ладу обладнання всередині башти, зламані прицільні пристрої, а також повністю знесений вибухом панорамний приціл командира танку на якому також була встановлена турель з 12,7-мм кулеметом “Корд”.

Також достовірно невідомий стан двигуна та автомату заряджання гармати, котрий є дуже чутливим до деформацій корпусу та схильний до заклинювання.

Загалом, ушкодження такого характеру роблять танк непридатним для ремонту, тому він буде, імовірніше за все, списаний та використаний в якості донора запчастин для іншої техніки.

Браковані корпуси

Як уже зазначалось вище, руйнування корпусу зварної башти є ненормальним явищем, адже конструкція та технологія виготовлення таких вузлів розрахована саме на витримування таких ударів та навантажень.

Зображені на відео деформації корпусу башти та розходження її бронелистів по зварному шву є нічим іншим як виробничим дефектом виробника, а саме російського бронетанкового підприємства “Уралвагонзавод”, котрий і виготовляє ці машини.

Процес виготовлення корпусу танку Т-90М. Фото з відкритих джерел.

Причиною таких руйнувань може бути як недотримання технології зварювання, так і використання зварювальниками  невідповідних електродів. Усе це може бути наслідком як корупції, так і загальної деградації пострадянської танкобудівної промисловості в РФ, в особливості, “Уралвагонзаводу”.

Бронетехніка Війна з Росією Втрати Росії Росія Світ Т-90 Танк