Розробник представив нову версію розвідувального дрону «Фурія»
Розробник представив нову, збільшену версію розвідувального дрона «Фурія» – «Фурія» А2-C
Про неї розповів співзасновник компанії «Атлон Авіа» Артемом Вʼюнников в інтерв’ю виданню dev.ua
Нова «Фурія», це тактичний борт, призначений працювати разом з артилерією для розвідки та корегування вогню.
Повні технічні характеристики «Фурії» А2-C наразі не розголошуються, але повідомляється що БПЛА матиме автономність майже шість годин польоту.
БПЛА має збільшений у порівнянні з оригіналом внутрішній об’єм що дозволяє використати більшу кількість обладнання. Зокрема виробник зазначає про плани використати сучасні приймачі GPS-сигналів, більш потужні комп’ютери, додаткові інерційні системи позиціювання.
Для убезпечення від дії засобів РЕБ та завдяки потужнішому комп’ютеру планується реалізація оптичної навігації. Також планується що БПЛА зможуть працювати в мережі між собою та виступати в якості ретрансляторів один одному.
Повідомляється що нова версія А2-C, буде дорожча за існуючу «Фурію», але це буде різниця на «певний відсоток», а не в рази. Для прикладу наведено що на сьогодні комплектація «Фурії» А1-СМ із трьох літаків, п’яти оптичних модулів, у тому числі нічних тепловізійних оптичних модулів, наземної станції, антени, та запчастин коштує до 10 млн гривень.
Наразі прототип «Фурії» А2-С проходить заводські випробування. Планується що до кінця року буде запущено серійне виробництво цієї моделі.
Також розробник розповів що поточна версія «Фурії», не зникне, а буде трансформована в легкий комплекс. Він буде вміщатися у рюкзак та керуватись з планшету. Він буде закривати задачі які зараз виконуються великими коптерами. Також, зазначається що він буде значно дешевше ніж поточна версія «Фурії».
Виробництво БПЛА в Україні
Нагадаємо що 12 вересня 2024 року президент Володимир Зеленський заявив що Україна може подвоїти виробництво дронів, але потрібне фінансування від союзників.
«Сьогодні українські заводи готові вдвічі збільшити виробництво. Деякі приватні компанії готові навіть і вп’ятеро більше виготовляти. Вони можуть, вони готові. У нас немає достатньо грошей у бюджеті для цього. Тому ми просимо наших партнерів допомогти нам із фінансуванням», – зазначив Зеленський.
Глава держави зазначив, що він порушував це питання на 24-му засіданні Контактної групи з оборони України у форматі «Рамштайн», яке відбулося 6 вересня 2024 року у Німеччині.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.