fbpx
Розвідники розкрили деталі підготовки до рейдів в Криму

Розвідники розкрили деталі підготовки до рейдів в Криму

Війна з Росією ГУР МО Крим Світ Україна Чорне море

Головне управління розвідки оприлюднило кадри підготовки та проведення операції на території окупованого Криму.

Відео було опубліковане пресслужбою розвідувального відомства.

Розвідники показали унікальні кадри підготовки та реалізації жовтневого рейду на територію тимчасово окупованого Криму, здійсненого бійцями “Стугни” та “Братства” у складі спецпідрозділу “Тимура” ГУР МО.

«Десантувались на території Кримського півострова та нанесли вогневе ураження московським окупантам», – розповіли у ГУР МО.

Розвідувальне управління не розкрило точного місця подій. Однак згодом у відомстві повідомили, що підрозділ втратив полоненим одного бійця.

В міноборони РФ тоді заявили, що українські військові висадились в районі мису Тарханкут.

Знімки мапи, яку вивчали бійці перед операцією, вдалось співставити з мапою півострову.

Згідно з нею, прийнамні частина завдання могла виконуватись на узбережжі північніше в 55 кілометрах від мису в районі села Сєверне (45.69064, 33.04173).

Проведення операції

Для висадки на узбережжя окупованого півостріву розвідники застосовували гідроцикли Sea-doo GTX 300 та адаптовані до військових операцій моторні човни Sea Force 1100. На іншому відео можна побачити, що один з катерів озброєний 40-мм автоматичним гранатометом Mk.19.

Варто зауважити, що гідроцикли бійців були споряджені додатковими 20-літровими каністрами з паливом. Схоже, що вони були під’єднані напряму до паливного баку для збільшення запасу ходу.

Гідроцикли цієї моделі мають паливний бак на 70 літрів, котрий забезпечує запас ходу до 100-150 кілометрів в залежності від режиму роботи. З додатковими баками цього могло вистачити для самостійного пересування з материкової частини до півострову і назад.

Судячи з кадрів, спецпризначенці були гарно оснащені та озброєні стрілецьким озброєнням, зокрема, кулеметами ПКМ, MG5 та гвинтівками BREN 2.

Супровід та координацію під час руху на морі та висадці військовим забезпечували безпілотники з тепловізійною оптикою. На відео можна побачити застосування квадрокоптера Mavic 3.

Що відомо про підрозділи?

Батальйон «Братство», який брав участь в операції, вже тривалий час бере участь у диверсійних операціях в глибокому тилу росіян. Він був заснований українським письменником і громадським діячем Дмитром Корчинським.

Бійці українського підрозділу «Стугна» на буровій газовидобувній платформі. Вересень 2023. Фото зі сторінки підрозділу

Своєю чергою бойовий підрозділ «Стугна» сформований у 2022 році з добровольців. У вересні цього року бійці підрозділу брали участь в операції з повернення під український контроль так званих «вишок Бойка» у Чорному морі.

Війна з Росією ГУР МО Крим Світ Україна Чорне море