fbpx
«Укроборонпром» вдруге звітує про прийняття на озброєння РСЗВ «Верба»

«Укроборонпром» вдруге звітує про прийняття на озброєння РСЗВ «Верба»

«Верба» Артилерія ЗСУ ОПК РСЗВ Україна Укроборонпром ХКБМ

«Укроборонпром» вдруге звітує про прийняття на озброєння реактивної системи залпового вогню  «Верба». Хоча, ще у 2019 році у Міноборони заявляли про її прийняття та формування перших штатних підрозділів, які мали бути озброєні новими РСЗВ.

Про це інформує Мілітарний.

Модернізована реактивна система залпового вогню  БМ-21У «Град» (ДКР «Верба/1») розробки Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова (ХКБМ), прийнята на озброєння ЗСУ, повідомляє «Укроборонпром».

Цифрові системи «Верби» дозволяють екіпажу керувати вогнем, вести прицілювання та перезаряджання в автоматичному режимі.

Боєкомплект РСЗВ складає 40 122-мм реактивних снарядів, які здатні знищувати цілі на відстані до 40 км. Перезарядка повного пакета займає 5 хвилин.

Використання цифрових систем управління вогнем дозволило у рази скоротити час для відкриття вогню, а завдяки новій системі стабілізації платформи вдалось значно підвищити точність. Окрім того, на «Вербу” встановлені сучасні системи цифрового зв’язку для захищеної передачі інформації. У поєднанні з високопрохідним шасі від «КрАЗ» це забезпечує високу бойову ефективність та мобільність «Верби» на полі бою, – зазначили у повідомленні Державного концерну.

РСЗВ "Верба" у Дівічках

Реактивна система залпового вогню «Верба» розроблена на базі бойової частини БМ-21 «Град», але її пускова установка отримала низку вдосконалень, зокрема, системи навігації, зв’язку, вирівнювання та стабілізації платформи.

Ми втілили унікальні технічні рішення, які дозволили перевершити «Гради». Так, час на підготовку залпу вдалося скоротити у 5 разів завдяки мінімізації втручання людини в роботу бойової машини. Якщо боєкомплект «Граду» перезаряджали вручну декілька військовослужбовців – вага одного снаряда в середньому становить понад 60 кг, – то «Верба» є повністю автоматизованою. Це значно підвищує ефективність виконання бойового завдання, – відзначив директор Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова Яков Мормило.

РСЗВ «Верба» оснащена здвоєною кабіною на 5 місць. Ця система має високий рівень автоматизації розгортання, систем наведення та прицілювання. Повна маса установки «Верба» — 20 т. Максимальна швидкість — 85 км/год.

Окрім того до «Верба» розроблена транспортно-заряджаюча машина, яка дозволяє значно зменшити час на перезаряджання реактивної системи та робить її більш мобільною.

Транспортно-заряджаюча машина для РСЗВ Верба

Реактивна система залпового вогню «Верба» створена фахівцями ХКБМ в 2015 році.

У ЗСУ зараз є потреба в оновленні 122-мм реактивних систем залпового вогню радянського виробництва «Град». Тому у лютому в Міноборони заявили про активізацію створення нової реактивної системи залпового вогню, яка має прийти на заміну БМ-21 «Град». Для цього об’єднають вже існуючі розробки «Берест» та «Верба», кожна з яких має свої переваги.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


«Верба» Артилерія ЗСУ ОПК РСЗВ Україна Укроборонпром ХКБМ