fbpx
Румунія готова закупити корвети після судових процесів

Румунія готова закупити корвети після судових процесів

Damen Fincantieri Naval Group ВМС Румунії Європа Закупівлі Корвети Румунія Світ Суднобудування Флот Чорне море

Румунія готова підписати з Naval Group контракт на покупку корветів «Gowind 2500» та модернізацію наявних фрегатів «Type 22».

Про це повідомляє видання Румунії Mediafax з посиланням на заявку прем’єр-міністра Румунії Людовика Орбана.

Контракт може буду підписаний, як тільки завершаться судові позови, подані конкурентами Naval Group після присудження компанії перемоги в конкурсі.

Повідомляється, що відбулося кілька судових процесів, які були ініційовані конкурентом проти прийнятого тендерною комісією рішення про присудження контракту Naval Group. Як тільки ці судові розгляди завершаться, Румунія готова підписати контракт.

Для країни важливо укласти та виконати цей контракт. Будівництво чотирьох корветів необхідно для посилення бойових можливостей румунського флоту в акваторії Чорного моря.

Головний побудований для ВМС Єгипту французьким суднобудівним об'єднанням Naval Group корвет El Fatеh проєкту Gowind 2500. Фото: З відкритих джерел

У жовтні 2019 року суд Бухареста відхилив апеляцію, подану голландською групою Damen після того, як Міністерство оборони Румунії уклало контракт з консорціумом Naval Group і верф’ю з Констанци.

Однак одну зі справ, яка ще розглядається в суді, може привести до скасування постанови Уряду 48/2018, яке затвердило порядок проведення конкурсу.

Нові корвети

Плани покупки нових корветів для ВМС Румунії реалізуються з 2016 року. У жовтні 2018 року Міністерство оборони країни отримало пропозиції від Damen, Fincantieri та Naval Group на поставку чотирьох нових корветів з керованим ракетним озброєнням і модернізацію двох фрегатів «Type 22».

Відповідно до вимог Міноборони Румунії, пропозиції були представлені спільно з румунськими компаніями-партнерами. Бюджет програми оцінювався в 1,6 млрд євро. Кораблі повинні бути побудовані в Румунії.

Італійська Fincantieri пропонувала Румунії корабель, розроблений на основі проєкту корвета класу «Abu Dhabi‬‬‬‬‬‬», спільно з дочірньою компанією VARD, підприємства якої розташовані в румунських містах Тулча і Бреїла.

Корвет класу «Abu Dhabi‬‬‬‬‬‬» від Fincantieri. Фото з відкритих джерел

Damen Schelde Naval Shipbuilding запропонувала ВМС Румунії поставку кораблів на базі проєкту фрегата Sigma-10514 разом з дочірньою компанією Damen Shipyards Galati.

Французька Naval Group представила пропозицію про будівництво корветів класу «Gowind 2500» спільно з Santierul Naval Constanta S.A.

Уповноважені органи Румунії 3 липня 2019 року оголосили про вибір французької Naval Group і її партнера Santierul Naval Constanta (SNC).

Кораблі «Gowind 2500» вже обрали для свого флоту Єгипет, Малайзією та Об’єднаним Арабськими Еміратами. У варіанті OPV (offshore patrol vessel, укр. – “патрульний корабель прибережної зони”, зазвичай класу “корвет” без ударного озброєння) також ці корвети замовила для себе Аргентина.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Damen Fincantieri Naval Group ВМС Румунії Європа Закупівлі Корвети Румунія Світ Суднобудування Флот Чорне море