fbpx
Румунія отримає РСЗВ HIMARS

Румунія отримає РСЗВ HIMARS

Lockheed Martin M142 HIMARS Артилерія Закупівлі РСЗВ Румунія Світ Сусіди США

Міноборони США уклало контракт з корпорацією Lockheed Martin на поставку реактивних систем залпового вогню HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System).

Про це повідомляє Міноборони США та корпорація Lockheed Martin.

Контракт вартістю 183,182 млн доларів передбачає поставку 28 пускових установок M-142 HIMARS і допоміжного обладнання для Корпусу морської піхоти США.

Додатково в рамках програми «Іноземні військові продажі» (Foreign Military Sales) установки отримають Збройні сили Румунії.

Поставка техніки замовнику почнеться у 2022 році. Роботи будуть завершені до 20 грудня 2023 року.

Заява Міноборони США по комплексам HIMARS

Нагадаємо, в серпні 2017 року Держдепартамент США схвалив потенційну поставку Румунії в рамках програми «Іноземні військові продажі» 54 пускових установок РСЗВ HIMARS, 81 контейнера з керованими ракетами M31A1 GMLRS з унітарною фугасною бойовою частиною, 81 контейнера з керованими ракетами M30A1 GMLRS з альтернативною бойовою частиною, 54 контейнерів з оперативно-тактичними ракетами M57 (ATACMS) з унітарною фугасною бойовою частиною, 54 транспортно-заряджаючі машини M1084A1P2, а також іншої техніки, обладнання та послуг. Загальна вартість продажу може скласти 1,25 млрд доларів.

Початковий контракт вартістю 218,058 млн доларів на поставку РСЗВ для Румунії був підписаний з корпорацією Lockheed Martin 10 серпня 2018 року.

Для довідки: HIMARS – американської ракетної артилерійської системи підвищеної мобільності, яка змонтована на колісному шасі.

Окрім США цей ракетно-тактичний комплекс також знаходиться на озброєнні Туреччини, ОАЕ, Бахрейну, Фінляндії, Греції, Південної Кореї та Тайваню.

Lockheed Martin M142 HIMARS Артилерія Закупівлі РСЗВ Румунія Світ Сусіди США