fbpx
Румунія розбудовує завод з виробництва ракет до Patriot

Румунія розбудовує завод з виробництва ракет до Patriot

Raytheon RTX ЗРК Patriot ППО та ПРО Румунія

Румунія почала розгортання виробництва ракет-перехоплювачів SkyCeptor для систем протиповітряної та протиракетної оборони Patriot.

Цю новину виданню Defense Romania підтвердив керівник відділу наземних і протиповітряних систем оборони компанії Raytheon Том Лаліберті.

Він підтвердив, що американська Raytheon та румунська Electromecanica Ploiesti підписали другий меморандум щодо виробництва ракет-перехоплювачів Skyceptor в Румунії.

18 місяців тому ми підписали меморандум з Electromecanica про виробництво Skyceptor в Румунії. Сьогодні вдень [першого серпня] Raytheon, уряд Румунії та Electromecanica підписали другий меморандум про взаєморозуміння щодо виробництва ракет SkyCeptor у Румунії“, – зазначає Лаліберті.

Після його підписання Raytheon і Electromecanica розпочнуть спільне проєктування та будівництво виробничого підприємства, на якому виготовлятимуться ракети SkyCeptor.

ЗРК «Patriot» для ЗС Румунії. Вересень 2020. Фото: МО Румунії

Потужності майбутнього підприємства мають покривати потреби збройних сил Румунії та іноземних замовників. Raytheon очікує, що європейська частина із 19 країн-операторів Patriot буде забезпечуватись ракетами, виробленими в Плоєшті.

Представник Raytheon наголосив, що компанія інтенсивно працює над передачею технологій і наданням технічної підтримки для запуску виробництва ракет в Румунії.

Проте на початковому етапі компоненти Skyceptor будуть виробляти в США та Ізраїлі, а в Румунії відбуватиметься остаточне складання.

Skyceptor

Ракета-перехоплювач SkyCeptor – похідний варіант зенітної ракети Stunner виробництва ізраїльської компанії Rafael. Ракета розроблена для ураження балістичних і крилатих ракет малої та середньої дальності, а також інших передових загроз.

Згідно із заявою виробника, ракета Stunner здатна уражати цілі на максимальній відстані у 250 кілометрів та висоті до 15 кілометрів за ідеальних умов. Її максимальна швидкість становить 7,5 маха.

Двоступенева ракета оснащена кінетичною бойовою частиною, застосування котрої передбачає пряме влучання перехоплювача в ціль. Така технологія застосовується для гарантованого збиття балістичних ракет.

Асиметрична носова частина ракети у формі дельфіна оснащена двома датчиками для наведення: комбінованим електрооптичним/інфрачервоним (EO/IR) датчиком і радіолокаційною системою самонаведення. Для наведення на маршовій ділянці польоту ракета керується від наземного радара через бортовий канал передачі даних.

Перевага нової ракети, порівняно з інтегрованими в системи Patriot ракетами PAC-2 і PAC-3, полягає в тому, що Skyceptor значно дешевший у виробництві при співмірних з PAC-3 характеристиках.

Виробництво кожної ракети Stunner коштує приблизно мільйон доларів, а вартість ракет для Рatriot може сягати 4 млн доларів. Ціна є важливим аспектом, адже окрім складних балістичних цілей комплекс має збивати і дешеві цілі, доприкладу, безпілотники.

На сьогоднішній день Румунія замовила у Raytheon сім систем ППО великої дальності Patriot на 4 млрд доларів. Чотири з них вже стоять на бойовому чергуванні.

Raytheon RTX ЗРК Patriot ППО та ПРО Румунія