fbpx
Saab передав перші серійні винищувачі Gripen E повітряним силам Бразилії та Швеції

Saab передав перші серійні винищувачі Gripen E повітряним силам Бразилії та Швеції

JAS 39 Gripen Saab Авіація Бразилія Винищувач ПС Бразилії Світ Швеція

Компанія Saab передала перші серійні винищувачі F-39 Gripen E повітряним силам (ПС) Бразилії та Королівським Повітряним силам Швеції.

Про це інформує Мілітарний.

Представники шведської компанії Saab, 24 листопада, провели зустріч на високому рівні з делегаціями з Бразилії та Швеції, щоб представити перші шість серійних бойових літаків F-39 Gripen E, які покинули авіабудівне підприємство і перейшли на етап поставки замовникам.

Делегації з обох країн також мали можливість обговорити спільні заходи, які будуть корисними для програми винищувача Gripen E.

Чотири винищувачі вирушили у ПС Бразилії, і два до повітряних сил Швеції.

На зустрічі були присутні: бригадний лейтенант авіації Карлос де Алмейда Баптіста-молодший, – командувач ПС Бразилії; Генерал-майор Карл-Йохан Едстрьом, – командувач ПС Швеції; Мікаель Йоханссон, – президент і генеральний директор Saab; і Йонас Хьелм,- старший віце-президент і керівник відділу аеронавтики компанії.

«Ці поставки є важливою частиною зміцнення наших можливостей і обороноздатності Швеції. JAS 39 E Gripen дозволить нам створити сильніші та тактично кращі ВПС для будь-якої ситуації», – сказав командувач ПС Швеції.

У рамках вже отриманих контрактів Saab має зібрати 60 Gripen E для ПС Швеції та 36 – для повітряних сил Бразилії.

Винищувач JAS-39 Gripen Повітряних сил Бразилії

Бразилія

Міноборони Бразилії 18 грудня 2013 року оголосило про вибір Gripen E/F компанії Saab переможцем тендеру на поставку винищувача нового покоління за програмою F-X2.

Контракт вартістю 5,4 млрд доларів на розробку під бразильські вимоги та виробництво 36 літаків, компанія підписала з командуванням ПС Бразилії в жовтні 2014 року.

Saab відповідає за виробництво 13 літаків у Швеції, перший з яких доставили до Бразилії у вересні 2020 року, ще 8 винищувачів будуть зібрані спільно шведськими та бразильськими фахівцями. Решта 15 машин (8 одномісних та 7 двомісних) будуть зібрані на потужностях Embraer в Бразилії.

Бразильські льотчики у Швеції

У січні 2021 року, перша група бразильських льотчики почали опановувати багатоцільові винищувачі Gripen у Швеції на авіабазі у місті Сатеняс.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


JAS 39 Gripen Saab Авіація Бразилія Винищувач ПС Бразилії Світ Швеція