fbpx
СБУ блокувала роботу ботоферми з Бердянську

СБУ блокувала роботу ботоферми з Бердянську

Кібербезпека СБУ Україна

СБУ блокувала роботу ботоферми з Бердянську, яка входила до розгалуженої міжрегіональної мережі, керованої з Росії, для дискредитації української влади.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Потужності ботоферми дозволяли генерувати фейки і маніпулятивні матеріали від імені понад 500 «ботів».

Кіберфахівці спецслужби встановили, що мешканець Бердянська обладнав ботоферму, що була забезпечена всім необхідним телекомунікаційним обладнанням і програмним забезпеченням.

Для реєстрації акаунтів зловмисник використовував SIM-картки як українських, так і російських мобільних операторів.

Обладнання ботоферми виявленої у Бердянську

Інформаційні «вкиди», які відпрацьовувала ботоферма, були направлені на створення панічних настроїв під час пандемії коронавірусу та дискредитацію дій української влади.

У ході проведення обшуку правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку зі спеціальним програмним забезпеченням, технічне обладнання та майже 900 карток українських і російських мобільних операторів.

Напередодні кіберфахівці СБУ блокували міжрегіональну мережу ботоферм у Києві та кількох областях, якою також керували з Російської Федерації.

Організатори ботоферми використовували не лише облікові записи у соціальних мережах та е-мейли, але й електронні гаманці з фейковими персональними даними.

Нагадаємо, як одного разу в ході публікації матеріалу «Адвокат розказав про стан полоненого офіцера з «Бердянська», по Керченській кризі на нашій сторінці у Facebook, одна з таких ботоферм спрацювала на ключове слово та почала відповідати:

Ботоферма реагує на слово «Бердянськ»


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Кібербезпека СБУ Україна