fbpx
СБУ оприлюднила звіт по захисту цілісності України

СБУ оприлюднила звіт по захисту цілісності України

Контррозвідка СБУ Суд Україна

У 2020 році винесено 192 судові вироки за посягання на цілісність України та терористичну діяльність – СБУ.

Звіт оприлюднено пресцентром Служби безпеки України.

Такі результати роботи СБУ за напрямом захисту національної державності, у рамках якого було розпочато загалом 335 кримінальних проваджень.

Зокрема, за цей період спецслужба запобігла 7 терористичним актам і затримала 10 осіб, причетних до їх підготовки та вчинення.

Серед іншого попереджені теракти, які планувалися біля торгового центру «Французький квартал» у Харкові, поблизу госпіталю в Сєвєродонецьку та на залізничній станції Рубіжне, на території ПАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот».

Звіт СБУ

Також СБУ брала участь у спецопераціях зі звільнення заручників у Луцьку та Києві, затримала організаторів серії вибухів у столиці та нейтралізувала вибухові пристрої.

Для захисту національної державності СБУ співпрацює з іноземними партнерськими спецслужбами.

Звіт СБУ

У взаємодії з ними було заборонено в’їзд в Україну 644 іноземцям, причетним до терористичних і екстремістських організацій.

З цих же причин ще 5 іноземців видворено і 74 примусово повернуто до країн походження.

Спільно з Міністерством закордонних справ було проведено 73 демарші представникам іноземної сторони, в тому числі за антиукраїнську діяльність, підтримку анексії чи відвідування Криму.

Звіт СБУ

Окрім того, контррозвідка СБУ протягом 2020 року розпочала 304 кримінальні провадження, в тому числі за ознаками державної зради, шпигунства, диверсії та створення терористичної організації.

«До прикладу, у вересні 2020 року контррозвідники Служби затримали у Рівному агента ФСБ РФ, який намагався вчинити диверсію на одному з об’єктів критичної інфраструктури регіону», – розповідають у СБУ.

Також набув чинності 101 обвинувальний вирок.

Так, до 10 років позбавлення волі засуджено громадянина КНР Шу Юаньцзе за шпигунство, до 12 років – українця О.Смородінова, який співпрацював з ФСБ, до 10 років – українця-агента ФСБ Е.Агєєва, який намагався підірвати сховище з аміаком на території ПАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот», до 8 років – трьох українців і росіянина за участь у терористичній організації.

Звіт СБУ

Викрила контррозвідка СБУ і понад 300 фактів набуття іноземного громадянства представниками органів влади та держуправління.

Виявлено факти зловживання службовим становищем посадовців Міноборони, Нацгвардії, держпідприємств, які призвели до збитків державі на суму понад 1 млрд 72 млн грн.

Контррозвідка СБУ Суд Україна