fbpx
Сербія підвищила бойову готовність військ на кордоні з Косовом

Сербія підвищила бойову готовність військ на кордоні з Косовом

Балкани Європа Косово Світ Сербія

Сербія підвищила бойову готовність своїх військ на кордоні з частково визнаним Косовом.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Міноборони Сербії.

Міністр оборони Небойша Стефанович у зверненні до військових в місті Нові Пазар заявив, що «армія не провокує, вона лише виявляє готовність захистити сербський народ у Косові».

Міністр прибув на південь країни разом з начальником Генерального штабу Міланом Мойсиловичем після того як сербське оборонне відомство офіційно озвучило заяву про вимагання від поліції Косово відійти від пунктів пропуску.

Коментуючи вимогу Євросоюзу до Сербії та Косова утриматися від провокацій, Стефанович зазначив, що «провокує лише косовська сторона».

За його словами, косовські поліцейські вранці нібито побили трьох сербів, які протестували проти блокади кордону і тому Сербія підвищила бойову готовність військ.

Напруженість на кордоні, який у Сербії називають адміністративною межею, триває від 19 вересня, коли косовська влада запровадила нові рішення щодо перетину кордону в автомобілях.

Від сербів, що мешкають у Косові, влада в Приштині вимагає замінити сербські номерні знаки на легкових й вантажних автомобілях.

Косовські урядовці заявляють, що це відповідь на дії сербської поліції, котра до Сербії не пускає машини з косовськими номерними знаками. Сербська поліція упродовж багатьох років знімає номерні знаки з зареєстрованих у Косові автомобілів, що в’їжджають у Сербію.

Влада Косова заявила, що термін дії угоди, досягнутої під час переговорів за посередництва Європейського союзу у 2016 році, закінчився, і тепер дійсні тільки косівські номери.

Поліція Косово на сербські протестувальники. Вересень 2021

У зв’язку з цим сербські водії, на знак протесту, заблокували шосе, що веде до одного з прикордонних пунктів.

Сотні косовських сербів вже чотири дні блокують кордонні пункти Брняк і Ярінє, біля яких розташовані підрозділи косовської спецполіції. І Белград, і Приштина при цьому посилаються на Брюсельські угоди з 2013 року, якими передбачається вільний перетин кордону.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Балкани Європа Косово Світ Сербія