fbpx
Сербія провела масштабні навчання “Удар блискавки 2021”

Сербія провела масштабні навчання “Удар блискавки 2021”

Балкани Європа навчання Світ Сербія

У Сербії з 15 по 27 червня на тимчасовому полігоні «Пештер» поблизу Сеніці на південному заході країни проходили спільні тактичні навчання “Удар блискавки 2021”, організовані за розпорядженням президента Сербії.

Про це повідомляє Мілітарний.

Навчання були проведені на восьми локаціях по всій Сербії з метою “перевірити оперативні можливості для реагування на виклики, ризики та загрози для безпека громадян Сербії”.

Навчання проводили підрозділи армії, ВПС та ППО, 72-а бригада спеціальних операцій та 63-а парашутна бригада, використовуючи танки, бойові машини, артилерійські системи та озброєння, літаки, вертольоти, дистанційно пілотовану авіацію та зброю піхоти та спеціальних підрозділів.

У навчаннях, в яких були задіяні 2300 військовослужбовців сербської армії, участь взяло державне та військове керівництво Сербії, голова президії Боснії і Герцеговини від Мілорад Додік, представники дипломатичного корпусу, а також командувач КФОР в Косово.

Після завершального дня навчань, президент Сербії Александар Вучич привітав солдатів за “фантастично виконану вправу”.

“Сила нашої армії буде збільшена в найближчі дев’ять місяців, і це свідчить про економічну міцність держави”, – сказав Вучич. Він повторив, що Сербію “не цікавлять ніякі війни чи конфлікти”, а посилення армії для оборони, і подякував командуючому КФОР за участь у навчаннях.

Вучич висловив задоволення тим, що на навчаннях на Пештері були задіяні 11 літаків МІГ-29, вісім з яких використовували ракети, і сказав, що також використовувалися десять літаків “Орел”, чотири літаки G 4, модернізовані танки T-72 та M 84.

Сербський легкий ударний літак J22 Orao

Для повітряних навчань використовували 25 винищувачів та бомбардувальників.

“Кілька років тому у нас їх було чотири – п’ять. І це говорить про силу”, – зазначив Вучич, додавши, що сьогодні експлуатуються нові танки Т-72, системи Pasars та батареї чотирьох “Панцирь”.

Вучич висловив особливу вдячність ветеранам битви під Кошаре у 1999 році, 240 з яких прибули на полігон у Пештері, в тому числі семеро з Чорногорії.

“Щиро дякую, шановні бійці, дякую вам за ваше велике серце і за те, що ви сьогодні тут”, – сказав він.

Сценарій маневрів

Друга бригада Збройних сил Сербії у співпраці із силами РВ та ПВО та спецпідрозділами провела наступальну операцію за поставленим завданням:

  1. перемогти противника у напрямку атаки,
  2. завдати максимальних втрат,
  3. змусити його вивести свіжі сили з резерву і продовжувати переслідування ворога до повного знищення

Командувач Сухопутної армії посилив 2-ю бригаду ЗС модернізованими броньованими машинами БРДМ-2М (надійшли з Росії), танковим батальйоном Т-72М, 155-мм самохідним гаубичним дивізіоном Nora B-52, піхотною ротою при Lazar-3 та двома командними пунктами.

Стрільба з бронетранспортера Lazar 3

Командно-розвідувальна бойова машина, оснащена мультисенсорною розвідувальною платформою MIP-3, направила сигнал на командний пункт і надала миттєвий огляд ситуації на полі бою.

Командний пункт забезпечував взвод, оснащений піхотним озброєнням та транспортними засобами із протимінним захистом.

Стрілецькі відділення та снайперські пари оснащені новими комплектами балістичного захисту Т-19P та снайперськими гвинтівками виробництва підприємства Zastava.

Снайпери носили форму, яка має здатність маскуватися в тепловізійному спектрі.

Піхотні підрозділи були озброєні модернізованими кулеметами калібром 7,62 мм, новим сімейством гвинтівок Zastava – модульною автоматичною гвинтівкою 6,5/7,62 мм, напівавтоматичною снайперською гвинтівкою M912 та гранатометом 40/6.

Снайперські пари були озброєні гвинтівками Zastava калібрами 12,7 мм та .338 lapua magnum. Вся зброя оснащена новими оптичними прицілами.

Артилерійсько-ракетний зенітний комплекс PASARS отримав сигнал від модернізованої радіолокаційної станції М-85 Giraffe.

Низьколетячі ворожі вертольоти в районі Боріч були нейтралізовані ефективним вогнем батареєю “Панцир-С1” з 30-мм гарматами, – повідомило Міністерство оборони Сербії.

Комплекс «Панцирь-С1» ЗС Сербії

Далі діяла система ППО «Голка» з NTV та «Стріла 2М». Після дій і досягнутого домінування у повітряному просторі командир тактичної групи наказав провести розвідку позиції противника за допомогою БПЛА СН-92 та “Горобець”, які направляють поточну картину бойової обстановки на монітори перед командиром.

Пуски сербських ПЗРК

Розвідувальний підрозділ на БРДМ-2М зібрав інформацію про сили противника на позиціях, після чого наземні бойові дрони атакували їх вогнем з кулеметів та ракетних систем.

У третій частині навчань була проведена артилерійська підготовка, де артсистеми сербської армії подавляли оборону противника.

Цю роботу виконувала артилерійська група, що складалася з двох самохідних гарматно-гаубичних артилерійських батарей 155 мм NORA-В52, реактивних систем залпового вогню Morava та батарея 122-мм САУ “Гвоздика” з ротою 120-мм мінометів.

Вогневий удар артилерії складався з 500 снарядів, що доправили 20 тонн вибухівки.

На прохання командира тактичної групи було затверджено дію бойової авіації та вертольотів на передньому краю сил противника. Спочатку було застосовано 11 літаків МіГ-29 із завданням «очищення» повітряного простору та охорони ударної групи бойової авіації.

Літаки досягали району бойових дій індивідуально на низькій висоті, щоб уникнути виявлення протиповітряною обороною противника. В районі об’єкта літаки підіймались на необхідну висоту з метою створення оптимальних умов для дії літака NJ-22 Orao з ракетним озброєнням та авіаційними бомбами.

Після знищення сил ППО противника були створені сприятливі умови для дії винищувально-бомбардувальної авіації за елементами бойового розкладу противника.

З виявленням командного противника бойові вертольоти Мі-35 отримали завдання на його знищення за допомогою керованих ракет.

Вертольоти Мі-17 і H-145 діяли в складі механізованої колони та обстрілювали “ворогів” в районі некерованими ракетами С-8, після чого броньовані цілі противника атакували керованими ракетами типу “Малютка”.

Після створення умов на полі бою підрозділи тактичної групи вийшли на лінію розвитку та розпочали атаку. На основному напрямку атаки протитанкові дії виконували два механізовані взводи та взвод POLO М83, тоді як танки М-84, М84-АС1 і Т-72МС вели вогонь зі 125-мм гармат на великій відстані. Одночасно з дією танків взвод піхоти при підтримці 82-мм мінометів, 30-мм автоматичних гранатометів пішли в наступ.

Танкові роти на танках М-84 та Т-72МС з механізованою ротою на М80А за підтримки Lazar-3 діяли із завданням пробиття оборонної сили противника та подальшого прориву.

Сербські танки Т-72МС

Сили тактичної групи виконали задум командира оточити правий фланг ворога піхотною ротою, здійснили фронтальний удар силами основному напрямку атаки та продемонстрували хибний задум оточити його лівий фланг однією механізованою ротою.

Після того, як маневрені підрозділи вийшли на штурмову позицію, було складено графік бойових дій. Командири піхотної роти наказав особовому складу десантуватися з М80А та Lazar-3, та за підтримки гармат та кулеметів здійснити штурм

Щоб контролювати зв’язок і не давати противнику підтягувати резерви, парашутна рота висадилася з вертольотів Мі-17 і Н-145М. Після висадки спецназ об’єднав сили по периметру і продовжував зачищати територію, знешкоджуючи ворожі групи.

Сербський гелікоптер Мі-8

За цей час антитерористична команда батальйону для спецоперацій “Соколи” знешкодила сили противника в населеному пункті, представленому макетами будинків.

Ворог був розбитий, і командуючий тактичною групою ввів резерв для того, щоб організувати прорив з подальшим переслідувати ворога.

Кінець навчань ознаменувався стрибком десантників 63-ї парашутної бригади, які розгорнули прапори Республіки Сербія та Армії Сербії над Пештером.

Після навчань президент Сербії Александар Вучич заявив, що “чисельність армії Сербії буде збільшена протягом найближчих дев’яти місяців” і оголосив про продовження поставок військової техніки та придбання безпілотних літальних апаратів. Він повторив, що Сербію “цікавлять не якісь війни чи конфлікти”, а “зміцнення армії для оборони”.

Міністр оборони Небойша Стефанович оцінив, що тактичні навчання “Удар блискавки” стали “прекрасною можливістю перевірити оперативні можливості командувань та підрозділів армії Сербії”.

“Тренування також показали, скільки було вкладено в оснащення та озброєння нашого народу. На Пештері стало зроузмілим, що у нас є серйозна армія, яка захищає нашу країну своєю силою і відволікає всіх, навіть від думки, що це може загрожувати їй”, – сказав Стефанович після завершення навчань.

Голова президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік заявив на полігоні “Пештер”, що військові навчання “Удар блискавки” “показали, наскільки Сербія стає сильнішою”.

“Це є доказом того, що Сербія зміцнюється, що вона здійснила мрію, яка була нереалістичною десять років тому, але ми бачимо, що сила, яку має Сербія в економіці, повинна супроводжуватися військовою силою, що Сербія може захищатися від будь-кого і будь-якої спроби порушити її територіальну цілісність”, – сказав Додік.

За матерілами: http://www.mod.gov.rs/, https://www.aa.com.tr/ba/balkan/vojska-srbije-odr%C5%BEala-vje%C5%BEbu-munjeviti-udar-2021-na-pe%C5%A1teri/2286993, https://www.danas.rs/drustvo/na-pesterskoj-visoravno-pocela-zdruzena-vezba-munjeviti-udar-2021/, https://www.slobodnaevropa.org/a/srbija-vojna-vezba-bojevo-gadjanje/31328488.html?fbclid=IwAR2pdSYps9mhK0GUQ6qd-bpHVYDXHN9T2EPtX_gSvWaATDvbc-X8dqlWJeY


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Балкани Європа навчання Світ Сербія