fbpx
Шість компаній розроблятимуть великий надводний безпілотник

Шість компаній розроблятимуть великий надводний безпілотник

БпА (Безпілотні апарати) ВМФ США Світ Суднобудування США Флот

ВМФ США уклав контракти на загальну суму 41,99 млн доларів з шістьма компаніями на дослідження в рамках створення великих безпілотних надводних кораблів класу LUSV (Large Unmanned Surface Vessel).

Про це повідомляє Naval News з посиланням на пресслужбу американського флоту.

Кожен контракт включає опціон на інженерно-технічну підтримку, реалізація якого призведе до збільшення сукупної вартості всіх контрактів до 59,48 млн доларів.

Контракти отримали компанії Huntington Ingalls Inc., Lockheed Martin Corp., Bollinger Shipyards Lockport, LLC, Marinette Marine Corp., Gibbs & Cox Inc. і Austal USA.

Рішення ВМФ США прийнято за результатами відкритого конкурсу, який почався з публікації запиту пропозицій у 2019 фінансовому році.

Хронологія створення концепції безпілотних наземних засобів ВМФ США

Укладені контракти передбачають роботи з уточнення специфікацій і вимог до великого безпілотного надводного судна і проведення досліджень надійності. Цей етап передує тендеру на детальне проєктування і будівництво нових морських дронів.

“Дослідження дозволять флоту працювати безпосередньо з промисловістю, щоб уточнити вимоги до доступного, надійного й ефективного великим безпілотному надводному кораблю, а також знизити ризики при проведенні наступних етапів”, – заявив капітан Піт Смолл, який очолює програму безпілотних морських систем (PMS 406) в командуванні кораблебудування й озброєння ВМФ США.

Згідно з раніше оприлюдненою концепцією розвитку безпілотного флоту, великі надводні кораблі класу LUSV повинні перевищувати в довжину 50 метрів. Вони призначені для виконання широкого кола завдань, починаючи від доставки вантажів і закінчуючи веденням радіоелектронної боротьби.

Зразок комерційного судна, роботизований в рамках програми USV

Раніше, в липні 2020, ВМФ США уклали контракт з компанією L3 Harris Technologies на розробку прототипу перспективного надводного безпілотного апарату середнього класу MUSV (Medium Unmanned Surface Vehicle).

Апарат довжиною до 50 метрів повинен бути максимально автономним. Зокрема, командування хоче, щоб одна людина могла дистанційно керувати дроном протягом усього маршруту. Ряд завдань MUSV повинен виконувати самостійно: наприклад, без втручання людини обходити перешкоди й не заважати руху інших кораблів і судів, уникати мілин, враховувати погоду.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

БпА (Безпілотні апарати) ВМФ США Світ Суднобудування США Флот