fbpx
Швейцарія схиляється до F-35 – ЗМІ

Швейцарія схиляється до F-35 – ЗМІ

F-35 Авіація Винищувач Європа Закупівлі ПС Швейцарії Світ Швейцарія

Швейцарія схиляється до закупівлі винищувачів F-35.

Про це інформує Мілітарний.

Як повідомляють SRF News, з посиланням на власні джерела. Американський бойовий літак п’ятого покоління Lockheed Martin F-35A Lightning II показав кращі результати при оцінці представниками Повітряних сил Швейцарії. Проте, остаточне політичне рішення ще не прийнято.

Повідомляється, що у цьому місяці уряд Швейцарії має вибрати новий винищувач на заміну морально і фізично застарілим винищувачам F/A-18C/D.

Претендентами в тендері на новий винищувач для Швейцарії є: Eurofighter від Airbus, Rafale від французької Dassault, Boeing F/A-18 Super Hornet або Lockheed Martin F-35A.

Нагадуємо, що 23 березня 2018 року, Міністерство оборони, цивільного захисту та спорту Швейцарії опублікувало вимоги до нових літаків, а 6 липня 2018 року Armasuisse (організація зі закупівель озброєнь у Швейцарії) направило запити про пропозиції на їх поставку.

Запити були направлені іноземним урядовим агентствам країн НАТО і ЄС, які реалізують програми поставки винищувачів спільно з компаніями-виробниками, включаючи шведську Saab (Gripen E), французьку Dassault (Rafale), представлений німецьким підрозділом Airbus консорціум Eurofighter (Typhoon), американські Boeing (F/A-18E/F Super Hornet) і Lockheed-Martin (F-35A Lightning II).

Всі п’ять кандидатів представили свої пропозиції на поставку нових винищувачів до 25 січня 2019 року. Проте, компанії Saab було рекомендовано відмовитися від подальшої участі в конкурсі, оскільки Gripen E на той час, не знаходився в серійному виробництві.

Багатоцільовий винищувач Saab JAS-39E Gripen

Та через те, що у 2018 році близько 53% населення, на загальнонаціональному референдумі, висловилося проти фінансування закупівлі винищувачів Gripen E шведської компанії Saab.

З лютого по березень 2019 року фахівці Armasuisse і ВПС Швейцарії провели випробування запропонованих літаків, оцінку аспектів їх обслуговування, аналіз інформації про експлуатацію і підтримку, а також програм навчання.

F-35A з номерами F-011 та F-012. Фото: ЗМІ Нідерландів

Згідно з раніше опублікованим графіком, Швейцарія планувала вибрати постачальника нового винищувача у 2021 році. Схвалення парламенту і виділення фінансування повинні бути отримані у 2022 році, а винищувачі повинні постачатися з 2025 року та завершити останні поставки до 2030 року. Загальна сума угоди попередньо оцінюється в 6,49 млрд доларів.

Бойовий літак F-35 Lightning II, розроблений американською фірмою Lockheed Martin Aeronautics Company. Виготовляється у трьох варіантах — F-35A — звичайний, F-35B — з укороченим зльотом і вертикальною посадкою та F-35C — палубний (короткий зліт за допомогою катапульти та посадка з використанням аерофінішера).


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


F-35 Авіація Винищувач Європа Закупівлі ПС Швейцарії Світ Швейцарія