fbpx
Швеція з 1 січня головуватиме в ОБСЄ

Швеція з 1 січня головуватиме в ОБСЄ

Європа ОБСЄ Світ

Королівство Швеція з 1 січня головуватиме в ОБСЄ (Організація з безпеки і співробітництва в Європі).

Про це повідомляється на офіційному сайті організації.

Напередодні головування Швеції в ОБСЄ посол Королівства Швеція в Україні Тобіас Тиберг та Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов обговорили безпекову ситуацію, зокрема, на Сході України.

Зокрема було піднято питання «Мінських домовленостей» Секретар Ради заявив, що позиція України залишається незмінною: РФ має вивести війська з тимчасово окупованих територій і повернути Україні контроль за українсько-російським кордоном, відзначили у пресслужбі.

За словами Данілова, компроміси у переговорному процесі можливі, але не на шкоду нашим національним інтересам. Українська сторона, сказав він, «ніколи не перейде «червоні лінії».

Ми разом з міжнародними партнерами прагнемо спільними зусиллями припинити війну, — наголосив він.

Секретар РНБО України звернув увагу на появу на півночі нашої країни ще одного осередку напруги через післявиборчу ситуацію в Білорусі.

Секретар Ради акцентував, що Україна послідовно докладає зусиль до виконання критеріїв, яким мають відповідати держави-кандидати на вступ до Європейського Союзу та НАТО, що відповідає пріоритетам нещодавно ухваленої Главою держави Стратегії національної безпеки України, додали у РНБО.

Ми прагнемо увійти до європейської спільноти і жити у цивілізованому світі, — сказав він.

Організація з безпеки і співробітництва в Європі до 1995 року називалася Нарадою з безпеки і співробітництва в Європі (НБСЄ), що проходила з 3 липня 1973 р. по 1 серпня 1975 р. за участю 33-х європейських держав, США і Канади, завершилася підписанням главами держав і урядів у Гельсінкі Заключного акту, який визначив засади співробітництва держав в Європі та став довгостроковою програмою дій, спрямованою на будівництво єдиної, мирної, демократичної і процвітаючої Європи.

Україна є учасницею Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з 30 січня 1992 року.

Згідно з Гельсінкським Заключним Актом НБСЄ 1975 року, до основних напрямів діяльності Організації відносяться питання, що стосуються безпеки, співробітництва у галузі економіки, науки, технологій та довкілля, а також в гуманітарній та інших сферах (права людини, інформація, культура, освіта).


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Європа ОБСЄ Світ