fbpx
Сітка врятувала AS-90 від російського “Ланцета”

Сітка врятувала AS-90 від російського “Ланцета”

AS-90 Артилерія БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Україна Фортифікація

Захисна сітка на підготовленій захисній позиції врятувала українську гаубицю AS-90 від удару російського баражуючого боєприпасу «Ланцет».

Кадри з російського безпілотника та результати прильоту оприлюднив канал Khorne group.

Російські військові опублікували відео з виявленням української САУ AS-90 після виконання бойової задачі та нібито її ураженням за допомогою ударного дрона «Ланцет». Однак це виявилося неправдою.

Російський безпілотник поцілив в отвір між дерев’янними опорами укриття, яке було додатково посилене антидроновими сітками.

Сітки зупинили його та врятували самохідну артилерійську установку від ураження та ймовірного знищення.

Захисна позиція для української самохідної установки виконана досить якісно: це повнорозмірний капонір заввишки понад 3 метрів, що дає можливість повністю сховати машину від близьких розривів артилерії.

Зверху фортифікаційна споруда накрита сосновими балками в один накат, додатково посилена сітками та непогано замаскована від розвідувальних безпілотників.

Відповідно, така споруда дозволяє приховати самохідну гаубицю після завершення виконання бойового завдання від контрбатарейного вогню, скидів із безпілотників та баражуючих боєприпасів.

Антидроновий захист

Нагадаємо, що українські підприємства вже тривалий час виготовляють та постачають українським підрозділам металеві конструкції для захисту від російських ударних дронів.

Захисні конструкції являють собою пересувне укриття завдовжки 10 метрів, завширшки й заввишки по п’ять метрів, яке важить близько тонни. Воно складається зі сталевого каркаса й натягнутої поверх нього закамуфльованої металевої сітки.

Споруди універсальні: їх можна використовувати для маскування та захисту більшості моделей техніки на бойових позиціях – самохідних артилерійських установок, танків, автомобілів для перевезення людей.

Перші зразки «ловців ланцетів» на фронті показали себе як надійне знаряддя, що зупиняє ворожі дрони й береже техніку.

AS-90 Артилерія БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Україна Фортифікація