fbpx
Сьогодні відбудеться запуск українського супутника «Січ 2-30»

Сьогодні відбудеться запуск українського супутника «Січ 2-30»

SpaceX КБ «Південне» Космос Світ Супутник США Україна

Сьогодні з мису Канаверал у Сполучених Штатах має стартувати ракета-носій з українським супутником дистанційного зондування землі «Січ 2-30».

Про це інформує Мілітарний.

Запуск в космос українського супутника за допомогою ракети компанії SpaceX відбудеться сьогодні, 13 січня 2022 року, після 17:00 за за київським часом з бази Космічних сил США на мисі Канаверал.

Старт відбудеться в рамках місії Transporter 3. Пряму трансляцію запуску можна буде переглянути в YouTube:

Це нова дата, попередньо в жовтні минулого року, SpaceX заявляла про намір стартувати 10 січня.

У грудні, український супутник дистанційного зондування землі «Січ 2-30» інтегрували з американським ракетоносієм Falcon 9. Представники КБ «Південне» підписали з нідерландською компанією ISILAUNCH відповідний Протокол завершення інтеграції.

Супутник «Січ 2-30» має стати першим за останні 10 років вітчизняним апаратом дистанційного зондування Землі.

У березні, минулогго року, стало відомо, що компанія SpaceX доставить український супутник дистанційного зондування «Січ 2-30» у космос за 1 млн доларів. Переговори між комітетом економічного розвитку українського парламенту за участі команди Держкосмосу з SpaceX тривали з грудня 2020 року.

В травні 2021 року, Україна заплатила аванс за виведення на орбіту супутника «Січ-2-30». ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» уклало контракт з європейською компанією ISILAUNCH, що контрактує у SpaceX місця для доставки вантажів у космос. Запуск космічного апарата планувалося здійснити в грудні 2021 року.

Супутник ДЗЗ «Січ-2-1»

Український супутник дистанційного зондування Землі на початку грудня минулого року, завершив всі заплановані випробування та по проходженню митних формальностей, 5 грудня, був відправлений до США.

Запуск та подальше використання даного супутника дадуть змогу вирішувати багато актуальних завдань соціально-економічного, екологічного, інформаційного, наукового та освітнього характеру, а також забезпечити реалізацію інтересів України у сфері національної безпеки та оборони.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


SpaceX КБ «Південне» Космос Світ Супутник США Україна