fbpx
Союзники закуповуватимуть українську зброю для України

Союзники закуповуватимуть українську зброю для України

Війна з Росією Військова допомога Європа ОПК Світ Україна

Україна запускає міжнародну фандрейзингову кампанію із залучення з-за кордону 10 млрд доларів для закупівлі озброєння українського виробництва.

Про це повідомив міністр із питань стратегічних галузей промисловості України.

У межах проєкту «ZBROYARI: Manufacturing Freedom» у 2024 році планується акумулювати близько 10 млрд доларів, які мають бути спрямовані на закупівлі в рамках військової допомоги озброєння в українських підприємств.

За словами Камишіна, перше рішення про придбання зброї для Сил оборони ухвалив 17 квітня уряд Данії. Країна виділила 28,5 млн доларів на замовлення озброєння та військової техніки для ЗСУ в українських виробників.

«Українська оборонка настільки розігналася, що український бюджет не може завантажити замовлення виробників на повну. Спроможність українського ОПК становить близько $20 млрд. При цьому Україна має лише $6 млрд на придбання озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх станків, які є в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту.

Оптимальний вихід із цієї ситуації — переконати партнерів, що готові купувати зброю для України, робити це тут. Українські зброярі спроможні виробити більше зброї — саме тієї зброї, яка потрібна нашим військовим. Контракти для оборони — це важливий елемент економічної підтримки України. Усі в плюсі, коли “Зроблено в Україні”», — розповідає міністр.

Данія інвестує в український ОПК

Рішення про закупівлю озброєння в українських виробників спрямоване на зміцнення та нарощування внутрішнього українського виробництва.

Щоб розпочати співпрацю та зробити перші замовлення у березні, міністр оборони країни Троельс Лунд Пульсен відвідав декілька українських підприємств оборонної промисловості в Києві та оцінив потужності.

Деталі інозамовлень в інтересах України не розкриваються, проте відомо, що мова йде про виробництво боєприпасів, безпілотників та ракетних компонентів.

Постріл з «Стугна-П» під час змагань. Фото: АрміяInform

Очікується, що, окрім Данії, іншими замовниками української військової продукції також будуть Велика Британія, Нідерланди та Латвія, що фінансують закупівлю безпілотників через так звану «коаліцію дронів».

Україні вже вдалося залучити в межах проєкту близько 400 мільйонів доларів від Великої Британії та Латвії, а також 213 млн доларів від Нідерландів.

Представники України запропонували партнерам форму співпраці за принципом «50—30—20», де 50% фінансування припадатиме на українських виробників.

Війна з Росією Військова допомога Європа ОПК Світ Україна