fbpx
Спільна розробка БТР Латвії та Фінляндії відбувається за графіком

Спільна розробка БТР Латвії та Фінляндії відбувається за графіком

Patria Балтія Бронетехніка Європа Латвія ОПК Світ Фінляндія

В Латвії, 26 травня, відбулася демонстрація прототипу колісної броньованої машини Patria 6×6.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на ЗМІ Фінляндії.

Спільна розробка Фінляндії та Латвії разом з фінською компанією Patria Land Systems Oy колісної броньованої машини для сухопутних військ відбувається за графіком. Наразі триває підготовка спільної рамкової угоди. Замовити перші бронетранспортери можна буде після закінчення фази розробки, можливо, пізніше цього року.

На початку минулого 2020 року, стало відомо, що Фінляндія та Латвія домовилися про спільну програму розвитку бронетехніки для підвищення мобільності армії, для реалізації якої була обрана колісна платформа Patria 6×6.

Бронетранспортер Patria-6x6. Фото з відкритих джерел

Програма передбачає розробку спільного сімейства броньованих колісних засобів для армій двох країн, також програма відкрита для інших країн за взаємною згодою Фінляндії та Латвії.

У жовтні того ж року, Міністерства оборони Латвії та Фінляндії уклали угоду з компанію Patria про початок дослідно-конструкторських робіт з розробки сімейства нових колісних бойових броньованих машин.

Patria 6x6

А вже у листопалі було повідомлено, що у Латвії на підприємстві EMJ Metāls SIA виготовлятимуть компоненти для БТР від компанії Patria. Латвійська компанія зараз спеціалізується на переробці листового металу, працює з 2010 року і є найбільшою компанією такого роду в Балтії. За останні роки EMJ Metāls інвестувала понад 4 мільйони євро в обладнання та технології.

Платформа Patria 6×6 є уніфікованою з двома іншими розробками компанії Patria  – моделями XA та AMV.

Варіанти платформи Patria 6x6 на випробуваннях

“Patria 6×6 – наш першокласний продукт, що поєднує в собі чудову мобільність на місцевості та простоту використання. Довгий термін експлуатації та просте технічне обслуговування робить його дуже економічно ефективним. Шасі адаптується до різних місій. Звичайно, було б чудово, якби й інші країни об’єднали свої сили з Фінляндією та Латвією”, – каже Юссі Ярвінен, президент підрозділу Patria Land.

Висока мобільність та прохідність машини гарантується ефективним силовим агрегатом і незалежною підвіскою, знаною по машині Patria AMV. Широке застосування комерційних компонентів, що мають тривалий термін експлуатації та легкість в обслуговуванні роблять платформу надзвичайно економічною.

HIMARS

21 травня Міністри оборони країн Балтії – Латвії, Литви та Естонії обговорили питання протиповітряної оборони в регіоні та можливу співпрацю у майбутньому придбанні РСЗВ. Під час візиту до Литви гості з міністерств оборони Латвії та Естонії відвідали авіаційну базу Шяуляй та батальйон протиповітряної оборони, де мали можливість оглянути систему протиповітряної оборони середньої дальності NASAMS, придбану збройними силами Литви.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Patria Балтія Бронетехніка Європа Латвія ОПК Світ Фінляндія