fbpx
Сплив термін дії збройного ембарго проти Ірану

Сплив термін дії збройного ембарго проти Ірану

Близький Схід Іран ООН Світ США

Сплив термін дії збройного ембарго проти Ірану введений резолюцією Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй у 2015-у році.

Про це офіційний Тегеран повідомив напередодні.

Ембарго забороняло торгівлю танками, бойовою авіацією та важкою артилерією з Іраном.

Згідно з ядерної угодою 2015 року, Велика Британія, Китай, Німеччина, США, Франція та Росія погодилися зняти обмеження на продаж зброї Ірану з 18 жовтня 2020 року у випадку, якщо Іран дотримуватиметься умов угоди. Проте ще у 2018 році Сполучені Штати Америки вийшли з угоди й заявляли, що Іран порушує підписані домовленості.

Як пише Радіо Свобода, зараз Сполучені Штати погрожують санкціями будь-яким особам та організаціям, які продаватимуть Ірану зброю.

Модернізований танк Т-72 Ірану. Серпень 2020. Фото: ЗМІ Ірану

«Сполучені Штати готові використовувати свою владу, щоб запроваджувати санкції проти осіб та організацій, що суттєво сприяють постачанню, продажу або передачі конвенційних озброєнь до Ірану або з нього, а також тим, хто надає технічну підготовку, фінансову підтримку та послуги, а також іншу допомогу, пов’язану з цією зброєю», – заявив державний секретар Сполучених Штатів Майк Помпео.

Майк Помпео впевнений, що надання озброєнь Ірану лише «посилить напруженість» на Близькому Сході. Зокрема це стосується ситуації у Сирії та в Ємені, де Тегеран здійснює активну підтримку сторонам конфлікту.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Близький Схід Іран ООН Світ США