fbpx
«Справа бронежилетів»: Міноборони проводить власну перевірку

«Справа бронежилетів»: Міноборони проводить власну перевірку

«Справа бронежилетів» Міністерство оборони

Міністерство оборони проводить власну перевірку якості засобів індивідуального бронезахисту, закуплених для потреб Збройних Сил України.

Про це йдеться в офіційному прес-релізі оборонного відомства

В оборонному відомстві створено Робочу групу, яка вивчає загальний стан організації закупівлі, постачання, обліку та зберігання продукції військового призначення.

Робоча група працюватиме до 11 грудня 2019 року. Наразі члени Групи перевіряють методики та технічні вимоги державних стандартів до бронежилетів, аналізують їх відповідність документам існуючих тактико-технічних вимог, а також перевіряють порядок укладання та виконання договорів на постачання зазначеної продукції.

Окрім того, триває аналіз існуючого порядку закупівлі, прийому, обліку, зберігання, контролю якості і передачі військовим частинам бронежилетів на предмет удосконалення цих механізмів.

Бронежилети ЗСУ

В рамках діяльності Робочої групи її фахівцями було здійснено відбір зі складів Міноборони 16-ти комплектів бронежилетів «Корсар», закуплених у 2019 році. В подальшому було проведено балістичні випробування відібраних випадковим методом зразків у відповідних сертифікованих лабораторіях, підпорядкованих оборонному відомству України. Випробування проводилися за умов «дощування» та витримування бронежилетів при температурі від — 40º С до + 40º С.

Такі випробування передбачені технічними умовами ТУ У 18.2-31778043.046-2003 (зі змінами), за якими здійснювалася закупівля бронежилетів у 2019 році, а також державними стандартами ДСТУ В 4103-2002 «Бронежилети. Загальні технічні умовиˮ (п. 5.1.2.1) і ДСТУ В 4104-2002 «Вироби бронезахисту. Методи контролю балістичної стійкості бронежилетів» (п. 3.1.3.3).

Проведені випробування виявили наступний фактичний рівень балістичної стійкості зразків: бронежилет із жорсткими пластинами (на відповідність 4 класу захисту при обстрілі кулями 5,45 мм 7Н10 та 7,62 мм ЛПС до 1989 року випуску) у всіх умовах випробування витримав. Бронежилет з м’яким балістичним пакетом (на відповідність 1 класу захисту при обстрілі кулями 9 мм випробування після дощування, впливу пониженої та підвищеної температури) витримав, що підтверджує виконання вимог технічних умов ТУ У 18.2-31778043.046-2003 (зі змінами) в повному обсязі.

Читайте також: «Справа бронежилетів»: слідча експертиза проводилась не по ДСТУ

Також, аби порівняти рівень протиуламкової стійкості м’яких балістичних пакетів після впливу атмосферних опадів (методом дощування) та після занурення у воду (методом замочування), додатково були проведені випробування, що передбачено ДСТУ В 4103-2002 (п. 5.1.2.1.). Результати випробування засвідчили, що після замочування бронежилет із жорсткими пластинами випробування на відповідність 4-му класу захисту витримав, а бронежилет з м’яким балістичним пакетом на відповідність 1 класу захисту — не витримав.

За попередніми висновками фахівців Робочої групи та відповідно до отриманих результатів, загальний стан організації закупівлі, постачання, обліку та зберігання, а також якості бронежилетів, що надійшли для забезпечення Збройних Сил України, в цілому відповідає існуючим нормативним документам з розроблення та виробництва цих засобів.

Нагадаємо, що за звинуваченнями Державного бюро розслідувань (ДБР) у заподіянні державі збитків під варту було взято начальника Головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення Збройних сил України генерал-майора Дмитра Марченка.

У червні 2019-го року ДБР, в рамках розслідування закупівлі речового майна для ЗСУ за завищеною ціною, провело ряд обшуків у Головному управлінні розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ, його начальника – генерал-майора Дмитра Марченка, в 95-й десатно-штурмовій бригаді.

Загалом було проведено 40 обшуків по всій Україні за місцями проживання посадових осіб Міністерства оборони України, керівників підприємств, а також за місцями розташування службових та офісних приміщень. Вилучено 11 тисяч бронежилетів, документи та інші матеріали.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


«Справа бронежилетів» Міністерство оборони