fbpx
США готують новий пакет військової допомоги Україні у розмірі 300 млн доларів

США готують новий пакет військової допомоги Україні у розмірі 300 млн доларів

AN/TWQ-1 Avenger Боєприпаси Військова допомога ППО та ПРО США Україна Україна-США

Сполучені Штати готують новий пакет військової допомоги для України вартістю 300 млн доларів. Про нього мають оголосити вже цієї середи.

Про це повідомило видання Voice of America.

Офіційні особи, які поговорили з журналістами на умовах анонімності, повідомили, що новий пакет включатиме боєприпаси та засоби ППО.

Нова оборонна допомога має стати 39-м пакетом з моменту російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року. До нього увійде озброєння, вилучене із запасів міноборони США.

До нового пакета мають увійти:

  • зенітні ракети для ЗРК Patriot;
  • боєприпаси для артилерії та HIMARS;
  • авіаційні ракети Zuni;
  • ЗРК Avenger;
  • ПЗРК Stinger.

Також, за словами офіційних осіб, до пакета мають увійти засоби боротьби з бронетехнікою та ракети класу «повітря-повітря» з радіолокаційним наведенням AIM-7. Наразі ракета виведена із експлуатації армії США і перебуває на зберіганні. Її замінила більш сучасна AIM-120 AMRAAM.

AIM-7 Sparrow

Достовірно невідомо призначення цих ракет у майбутньому транші, адже наразі Україна не застосовує літаків, у які був би інтегрований цей зразок озброєнння.

Україна має досвід інтеграції західного озброєння на радянські літаки, але подібну практику не вдасться застосувати з AIM-7. Ця ракета має взаємодіяти із бортовим радіоелектронним обладнанням літака.

Можливим способом застосування ракет може стати їхній запуск із зенітно-ракетного комплексу Aspide, котрий застосовує ракети RIM-7. Це адаптовані до наземного пуску клони AIM-7. Іспанія передала Україні одну батарею цього зенітного комплексу в листопаді 2022 року.

Пуск ракети Aspide 2000, Фото: MBDA

Також “Мілітарний” публікував новину про можливу передачу Україні від США певної кількості ракет RIM-7 Sea Sparrow для застосування із адаптованих радянських ЗРК.

За даними джерела, українська оборонна промисловість змогла інтегрувати ці американські ракети у пускові установки ЗРК “Бук”.

AN/TWQ-1 Avenger Боєприпаси Військова допомога ППО та ПРО США Україна Україна-США