fbpx
США нарощують присутність в Південно-Китайському морі

США нарощують присутність в Південно-Китайському морі

Азія ВМФ США Китай (КНР) Південно-Китайське море Світ США Флот

США нарощують присутність в Південно-Китайському морі – про що свідчить статистика, яку оприлюднив китайський аналітичний центр South China SeaStrategic Situation Probing Initiative.

Про це повідомляє гонконгська газета The South China Morning Post.

Так за даними китайського аналітичного центру флот США протягом 2019 року провів 8 так званих операцій із підтримання свободи мореплавства (FONOP) – на 3 більше чим в 2018 році.

В рамках цих операцій кораблів американського ВМФ проходять в 12-ти мильній зоні біля штучних островів, які створила КНР в Південно-Китайському морі. Тим самим Вашингтон показує, що не визнає китайських територіальних претензій в цих водах.

Окрім того ВМФ США провів до 50 двосторонніх і багатосторонніх тренуваньіз союзниками і партнерами протягом 2019 року в Південно-Китайському морі.

Спірні території у Південно-Китайському морі

До цих тренувань було залучено 3 авіаносці і 3 десантних кораблі. Також допатрулювань минулого року в Південно-Китайському морі було залучено 2 кораблі Берегової охорони США.

Південно-Китайське море має унікальне геостратегічне значення. Через нього в рік проходить за різними підрахунками від 3,5 до 5 трлн. доларів товарів.Контроль над цією частиною світового океану дозволяє впливати на поведінку таких країн як Японія, Республіка Корея, Республіка Китай.

Дані країни із одного боку залежать від імпорту сировини і енергоресурсів, а із іншого боку від експорту готової продукції, що здійснюється через Південно-Китайське море.

Читайте також: Південно-Китайське море – гаряча точка для США

Азія ВМФ США Китай (КНР) Південно-Китайське море Світ США Флот