fbpx
США отримали перший бригадний комплект AMPV

США отримали перший бригадний комплект AMPV

AMPV BAE Systems Бронетехніка БТР Світ США

Цього тижня армія США отримала перший бригадний комплект бронетранспортерів AMPV для 1-ї бронетанкової бригади бойової групи 3-ї піхотної дивізії.

Про це повідомляє видання Defense News.

3-тя піхотна дивізія стала першою, яка отримала повністю модернізовану броньовану бригадну бойову групу з танками Abrams SepV3, бойовими машинами піхоти M2A4 Bradley, гаубицями M109A7 Paladin Integrated Management і гусеничними бронетранспортерами AMPV.

До кінця місяця очікується рішення про запуск повномасштабного виробництва цих броньованих машин. У своїх бюджетних документах армія США виклала план придбання 131 AMPV у 2024 році на суму 682,4 мільйона доларів.

За словами заступника керівника програми виконавчого офісу наземних бойових систем Джима Ширмера, план зі збільшення закупівель AMPV частково фінансують за рахунок додаткових коштів. Ці витрати схвалив Конгрес, вони мають компенсувати армії частину витрат на відправку приблизно 400 одиниць M113 до України.

Раніше “Мілітарний” повідомляв, що початковий контракт вартістю 383 млн доларів на поставку нових багатоцільових броньованих машин AMPV (Armored Multi-Purpose Vehicle) військові США підписали з BAE Systems в грудні 2014 року. Ця компанія залишилася єдиним претендентом в рамках оголошеного у 2013 році тендеру.

Armored Multi-Purpose Vehicle

AMPV – це бронетранспортер, розроблений компанією BAE Systems на базі модернізованої бойової машини піхоти Bradley M2. Бронемашини призначені для заміни застарілих бронетранспортерів M113 в армії США.

Мета програми AMPV – підвищення рівня безпеки й живучості особового складу на полі бою. Для цього військових забезпечують високонадійним і мобільним парком нових транспортних засобів.

Бронемашини будуть поставлені у версіях лінійного бронетранспортера, машини управління, самохідного 120-мм міномета, машини медичної евакуації та машини надання медичної допомоги.

Бронетранспортер отримав спільні компоненти з гаубицями М109 та БМП Bradley, включаючи гусениці, двигун та трансмісію, що має зменшити матеріально-технічне навантаження на підрозділ.

До екіпажу лінійного бронетранспортера входять 2 члени екіпажу та 6 десантників. Окрім цього, машина розрахована на перевезення одних ношей з пораненим або додаткового піхотного озброєння десанту.

Гусенична машина може бути обладнана відкритою туреллю з великокаліберним кулеметом або 40-мм автоматичним гранатометом.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255
  • ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


AMPV BAE Systems Бронетехніка БТР Світ США