fbpx
США передали Україні багатоцільові гранатомети SMAW

США передали Україні багатоцільові гранатомети SMAW

Гранатомет Піхотне озброєння Світ Співпраця США Україна Україна-США

Сполучені Штати передали Україні ручні одноразові гранатомети M141 Bunker Defeat Munition (BDM).

Про це інформує Мілітарний.

Інформаційний портал DVIDS Міноборони США отрилюднив знімки процесу підготовки до відправлення в Україну чергової партії озброєння та боєприпасів, яка прибула до нашої держави в ніч на 22 січня.

Представлені фото підготовки боєприпасів датуються 21 січня 2022 року.

«Військові та цивільні особи 436-ї ескадрильї повітряної бази розкладають на піддонах боєприпаси, озброєння та інше обладнання, які прямують до України під час закордонної військової місії», –  йдеться у повідомленні.

Серед партії підготовлених боєприпасів у тубусах є і такі, що раніше до України не постачалися (принаймні про це невідомо широкому загалу і ЗМІ). Мова йде про гранатомети M141 Bunker Defeat Munition (BDM), або SMAW-D («одноразовий»).

SMAW-D – це ручна одноразова реактивна граната, призначена для руйнування польових фортифікаційних споруд, пророблення проходів у загородженнях, стінах будівель. Граната має 83-мм фугасну бойову частину HEDP (High Explosive Dual Purpose), що містить 1,1 кг вибухової речовини, із подвійним режимом роботи підривника.

M141 Bunker Defeat Munition

Спрацьовування бойової частини (миттєва або уповільнена детонація) визначається підривником автоматично в момент зустрічі гранати з ціллю. Підривник розрахований на миттєву детонацію при стрільбі по захищеним цілям, або на підрив із уповільненням при поразці слабко захищених цілей. Граната здатна пробити до 20 см бетону, або 30 см цегляної стіни.

Хоча BDM оптимізована для використання проти фортифікаційних споруд, вона також здатна на знищення неброньованої та легкоброньованої техніки.

Пусковий контейнер (труба) багаторазового використання калібру 83 мм у задній частині має розширення для виходу газів реактивного боєприпасу. Спусковий механізм електромагнітного типу із запобіжним пристроєм змонтований в окремому корпусі разом із пістолетною рукояткою. Зверху до труби кріпиться оптичний приціл. У варіанті SMAW-D («одноразовий») відсутній оптичний приціл та рукоятка.

Характеристики M141 Bunker Defeat Munition:
Калібр – 83 мм.
Маса зброї – 7,5 кг (неспоряджена).
Маса зброї споряджена – 11,8 кг (фугасний боєприпас).
Довжина пускової труби – 825 мм.
Довжина зброї у бойовому положенні – 1378 мм.
Прицільні пристрої – оптичний приціл 3,8x; поле зору 6 градусів.
Номінальна швидкість ракети – 220 м/с.
Ефективна дальність – до 500 (250) м.

Вантаж з летальною зброєю США для України. 22.01.2022. Фото: Посольство США

Нагадуємо, що в ніч на 22 січня в аеропорт Києва прибула перша партія оборонної допомоги (летальної зброї) зі Сполучених Штатів. Це перша з кількох партій з нового пакету безпекової допомоги Збройним силам України на суму 200 мільйонів доларів США.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Гранатомет Піхотне озброєння Світ Співпраця США Україна Україна-США