fbpx
США погодили застосування американської зброї для ударів по РФ

США погодили застосування американської зброї для ударів по РФ

Війна з Росією Військова допомога Світ США Україна Україна-США

Державний секретар США Ентоні Блінкен офіційно підтвердив дозвіл для України бити американською зброєю по військових об’єктах на території РФ.

За його словами, такий дозвіл погодив президент Сполучених Штатів Джо Байден.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Упродовж останніх кількох тижнів Україна звернулася до нас і попросила дозволу використовувати зброю, яку ми надаємо для захисту від цієї агресії, включно по російських військах, які зосереджуються на російському боці кордону, а потім атакують Україну. Це – право президента, і, як ви чули, він схвалив використання нашої зброї з цією метою», – зазначив Блінкен.

Про це глава американської дипломатії 31 травня заявив під час пресконференції в Празі.

Раніше президент Володимир Зеленський також заявив, що отримав підтвердження дозволу ударів американською зброєю по військових об’єктах на території Росії.

За його словами, про це йому повідомили українські військові вранці 31 травня.

Про це глава держави розповів під час спільної пресконференції у Стокгольмі на третьому саміті Україна – Північна Європа.

«У нас був меседж від американської сторони. Рано вранці сьогодні я отримав це повідомлення від моїх військових. Я не можу розказати вам деталі. Я хочу побачити, що відбудеться на практиці. Але те, що в будь-якому разі це є кроком уперед до цієї цілі, яку ми обговорювали раніше, щоби уможливити для нас захист наших людей, які живуть у населених пунктах, біля кордону. І станом на сьогодні це все», – сказав Зеленський.

Напередодні у західних медіа з’явилися повідомлення про те, що адміністрація президента США Джо Байдена непублічно схвалила удари ЗСУ по території РФ з використанням американської зброї, але тільки біля Харківської області.

Також прессекретар президента України Сергій Никифоров виданню The Guardian повідомив, що Сполучені Штати дозволили Україні обмежене застосування американської зброї для ударів по військових об’єктах на російській території.

Війна з Росією Військова допомога Світ США Україна Україна-США