fbpx
США поки що виключають передачу Україні винищувачів F-16 – Байден

США поки що виключають передачу Україні винищувачів F-16 – Байден

F-16 Авіація Винищувач Війна з Росією Військова допомога Світ США Україна Україна-США

Сполучені Штати наразі виключають передачу Україні винищувачів F-16.

Про це сказав президент США Джо Байден в інтерв’ю ABC News.

Попри неодноразові публічні заклики президента України Володимира Зеленського надати сучасні бойові літаки, Джо Байден заявив, що “поки що” виключає можливість передачі Україні американських багатоцільових винищувачів F-16.

На питання журналіста про те, чи потрібні зараз Україні винищувачі, Байден відповів: “Ні, йому зараз не потрібні F-16”.

Наразі американські військові вважають іншу підтримку більш важливою для нинішнього етапу війни.

Пускова установка ЗРК Patriot

“Послухайте, ми надсилаємо йому те, що, на думку наших досвідчених військових, зараз потрібно. Йому потрібні танки, йому потрібна артилерія, йому потрібна протиповітряна оборона, в тому числі ще один HIMARS”, – сказав Байден.

“Є речі, які йому потрібні зараз, і ми передаємо їх йому, щоб вони були в змозі досягти успіху цієї весни і цього літа, що переходить в осінь”, – додав він.

Журналіст ABC News запитав, чи означає це, що Україна “ніколи” не отримає літаки, і президент відповів, що неможливо точно знати, чого потребуватиме українська оборона в майбутньому.

Миргород, навчання «Безпечне небо 2011». Американський F-16 та український літак Су-27. 2011 рік. Україна. Фото: poltava.to

“На даний момент, на думку наших військових, немає достатніх підстав для того, щоб надавати F-16. Я поки що виключаю це”, – сказав президент США.

Нагадуємо, цього місяця п’ять конгресменів від обох партій закликали президента США дати Україні винищувачі F-16. Вони стверджують, що винищувачі можуть стати вирішальними для контролю над повітряним простором України.

Миргород, навчання «Безпечне небо 2011». Американський F-16 та українські літаки Cу-27. 2011 рік. Україна. Фото: poltava.to

Вони зазначили: це “необхідно, аби допомогти Україні захистити її повітряний простір, особливо з погляду на відновлення російських наступальних операцій та з урахуванням очікуваного збільшення масштабів бойових дій”.

Американські законодавці стверджують, що винищувачі — або F-16, або щось подібне — дадуть українським силам більше можливостей.

F-16 Авіація Винищувач Війна з Росією Військова допомога Світ США Україна Україна-США