fbpx
США працюють над організацією передачі Україні ПЗРК “Stinger”

США працюють над організацією передачі Україні ПЗРК “Stinger”

ПЗРК Stinger ППО та ПРО Співпраця США Україна Україна-США

Сполучені Штати співпрацюють з країнами НАТО над організацією передачі переносних зенітно-ракетних комплексів «Stinger» Україні.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на заяви в інтерв’ю неназваних американських чиновників виданню NBC News.

Повідомлено, що робота над постачанням американських переносних комплексів протиповітряної оборони ведеться на замовлення уряду Києва.

«Українські чиновники вважають, що ракети класу земля-повітря Stinger допоможуть військовим захистити країну від російських вертольотів і безпілотників», — йдеться в інтерв’ю.

Білий дім за останній місяць зв’язався з низкою колишніх високопосадовців національної безпеки та російських експертів, щоб обговорити свій підхід до Росії.

ПЗРК Stinger. Фото з відкритих джерел

Деякі з цих офіційних осіб, у тому числі колишні високопоставлені офіцери та посли, закликали адміністрацію дотримуватися жорсткої лінії, підтримувати єдиний фронт із європейськими союзниками.

Також уникати сигналів Москві про те, що вона може досягти поступок для нарощування своїх військ навколо України.

У листі від 24 колишніх співробітників служби національної безпеки та високопоставлених офіцерів хвалили підхід Президента США Байдена. Також закликали до додаткових кроків, щоб запобігти новому вторгненню Росії.

Пуски з ПЗРК Stinger. Фото: ЗМІ США

Група закликала негайно надати більше зброї Україні, запропонувавши ракети «Stinger», додаткові ракети «Javelin» та радари для відстеження артилерійського вогню.

«Ми вважаємо, що Сполученим Штатам слід у тісній консультації зі своїми союзниками по НАТО та з Україною вжити негайних кроків, щоб вплинути на розрахунки Кремля з витрат і вигод, перш ніж російське керівництво зробить вибір на користь подальшої військової ескалації», — йдеться у листі.

У листопаді 2021 року стало відомо, що у США розглядається можливість відправлення Україні партії комплексів «Stinger» та вертольотів Ми-17, які спочатку призначалися для афганської армії.

ПЗРК Stinger ППО та ПРО Співпраця США Україна Україна-США