fbpx
США придбають зброю українського виробництва для Сил оборони на 1,6 млрд доларів

США придбають зброю українського виробництва для Сил оборони на 1,6 млрд доларів

Війна з Росією Військова допомога Закупівлі ОПК Світ США Україна Україна-США

Військова допомога від Сполучених Штатів передбачає передачу Україні не лише американської зброї, а й замовлення на підприємствах українського військово-промислового комплексу.

На закупівлю зброї українського виробництва виділять 1,6 млрд доларів.

Про це розповів народний депутат, заступник голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко.

Кошти візьмуть з передбаченого фінансування в межах нещодавно ухваленого у США закону про допомогу Україні на суму майже 61 млрд доларів.

«Це сьогодні це дуже важливо, адже йдеться про створення спільних оборонних підприємств, які будуть розташовані на території України чи в сусідніх із нами країнах, враховуючи безпекові аспекти», — наголосив народний депутат.

Пушкаренко додав, що це один із чинників розвитку української економіки.

«Сьогодні ті військові технології, які є в нас, перевірені в бойових умовах, що робить наш оборонно-промисловий комплекс достатньо привабливими для багатьох держав світу», – зазначив нардеп.

У квітні міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна запускає міжнародну фандрейзингову кампанію із залучення з-за кордону 10 млрд доларів для закупівлі озброєння українського виробництва.

Перше рішення про придбання зброї для Сил оборони ухвалив 17 квітня уряд Данії. Країна виділила 28,5 млн доларів на замовлення озброєння та військової техніки в українських компаній.

Очікується, що, окрім Данії, іншими замовниками української військової продукції також будуть Велика Британія, Нідерланди та Латвія, що фінансують закупівлю безпілотників через Коаліцію дронів, в межах якої вже зібрали майже 500 мільйонів євро.

На квітень 2024 року Міноборони України має чинних контрактів на закупівлю озброєння та військової техніки на суму 582,2 млрд гривень. Майже 50% з них укладено з українськими виробниками.

За словами заступника міністра оборони Юрія Джигира, мова йде про укладені в різні роки угоди, що перебувають у стані виконання з різним терміном завершення. За частиною з них у 2024 році передбачено оплатити 254 млрд гривень.

Війна з Росією Військова допомога Закупівлі ОПК Світ США Україна Україна-США