fbpx
США схвалили продаж Україні ЗРК NASAMS

США схвалили продаж Україні ЗРК NASAMS

Raytheon Закупівлі ЗРК ЗРК NASAMS ППО та ПРО Світ США Україна Україна-США

Державний департамент США схвалив можливий військовий продаж уряду України системи протиповітряної оборони NASAMS.

Відповідне повідомлення оприлюднили на сайті Агентства з питань оборонної співпраці та безпеки міноборони Сполучених Штатів (DSCA).

Йдеться про можливе постачання ЗРК та пов’язаного обладнання за орієнтовною вартістю 285 мільйонів доларів.

Агентство видало необхідну сертифікацію 24 травня та повідомило Конгрес США про можливий продаж.

Україна направила запит на купівлю системи ППО NASAMS, яка включає один радар AN/MPQ-64F1 Sentinel, центр управління вогнем, неназвану кількість пускових установок, системи захищеного зв’язку та іншого обладнання.

ЗРК NASAMS. Фото з відкритих джерел

Потенційна угода також включає американську технічну підтримку, випробувальне та допоміжне обладнання, технічну документацію і запчастини.

Основним підрядником майбутньої угоди на постачання ЗРК NASAMS Україні виступає корпорація Raytheon.

“Пропонований продаж відповідає цілям зовнішньої політики та національної безпеки США шляхом підвищення безпеки країни-партнера, яка є фактором політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Україна має нагальну потребу підвищення своїх можливостей щодо захисту від російських ракетних ударів та авіації. Придбання та ефективне розгортання системи протиповітряної оборони NASAMS підвищить здатність України захищати свій народ та критично важливу інфраструктуру.

Ракета AMRAMM для ЗРК NASAMS. Фото з відкритих джерел

Системи NASAMS виробляє консорціум американської корпорації Raytheon Technologies і норвезької групи Kongsberg. Ця система стала першою наземною системою, де були використані ракети AIM-120 AMRAAM (Advanced Medium Range Air-to-Air Missile — вдосконалена ракета повітря-повітря).

Наразі на озброєнні повітряних сил України є дві батареї ЗРК NASAMS. Також в рамках військової допомоги для України замовлені ще шість комплексів Сполученими Штатами та один – Канадою.

Норвегія також озвучила плани з передачі двох вогневих взводів цього ЗРК Україні. NASAMS у війні з Росією зарекомендував себе як ефективна система ППО.

Raytheon Закупівлі ЗРК ЗРК NASAMS ППО та ПРО Світ США Україна Україна-США