fbpx
США та Британія допомагають Україні підготуватися до кібернападу з боку Росії – New York Times

США та Британія допомагають Україні підготуватися до кібернападу з боку Росії – New York Times

Велика Британія Кібербезпека Росія Світ Співпраця США Україна

Сполучені Штати та Велика Британія направили до України своїх фахівців для підготовки до кібернападу з боку Росії.

Про це інформує Мілітарний.

Направлення західних експертів здійснено для кращої підготовки України до протистояння наступному аргесивному кроку Росії, пише «Європейська правда» з посиланням на видання The New York Times.

Американські чиновники у коментарі виданню зазначають, що російська кібервійна проти України ніколи не припинялася, хоча донедавна вона знаходилась на низькому рівні.

Водночас вони наголошують, що за останній місяць ці дії активізувалися, навіть якщо увага громадськості була зосереджена здебільшого на нарощуванні військ біля України.

«Це широкомасштабна кампанія, спрямована на численні українські державні установи, включаючи органи внутрішніх справ — національну поліцію — та їх комунальні підприємства», — прокоментував Дмитро Альперович, дослідник російської кіберактивності та голова дослідницької групи у Вашингтоні Silverado Policy Accelerator.

Американські чиновники відмовилися описувати кіберкоманди, які були направлені в Україну. У своїй заяві адміністрація Байдена лише заявляла, що “ми довгий час підтримували зусилля України зміцнити кіберзахист і підвищити її кіберстійкість”.

Прессекретар британського уряду заявила, що допомога Україні, яку надавали Велика Британія та її союзники, мала оборонний характер.

Жоден з урядів країн не надав подробиць, проте чиновники зазначили, що США розглядають можливість більшого розгортання, включаючи ресурси кіберкомандування Сполучених Штатів.

Американські представники заявляють, що перебувають у стані підвищеної готовності у зв’язку з наближенням різдвяних свят.

Вони вважають, якщо Росія дійсно здійснить кібератаку, “або як самостійну дію, або як провісник фізичної атаки”, то, швидше за все це відбудеться після православного Різдва, наприкінці першого тижня січня, повідомляють джерела, які володіють розвідданими.

Раніше міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас заявив, що Литва готова передати Україні летальну зброю. Водночас він не уточнив про яку саме зброю йдеться.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Велика Британія Кібербезпека Росія Світ Співпраця США Україна