fbpx
США та країни-партнери обговорять довготривалу стратегію озброєння України

США та країни-партнери обговорять довготривалу стратегію озброєння України

Війна з Росією Військова допомога Світ США Україна

Цього тижня в Брюсселі зустрінуться директори відділів озброєнь США та країн-партнерів, щоб обговорити довгострокову стратегію допомоги Україні у сфері озброєнь.

Про це повідомляє The Defense Post.

Першу зустріч очолить заступник міністра оборони США з питань закупівель і забезпечення Білл Лаплант.

Обговорення заплановано на 28 вересня. У зустрічі візьмуть участь понад 40 членів Контактної групи з питань оборони України.

Зустріч буде зосереджена на пошуку шляхів зміцнення виробництва зброї для України та визначенні можливостей, які знадобляться країні в майбутньому.

Виробництво «Javelin» на підприємстві Lockheed Martin. Квітень 2022. Фото: Reuters

«Ми також обговоримо, які можливості, ймовірно, знадобляться Україні в майбутньому, такі далекобійні системи ураження та протиповітряна оборона, і як створити широку промислову базу контактної групи для задоволення цих потреб», – зазначили на брифінгу Міноборони США.

Робота над установкою М142 HIMARS в Redstone Arsenal. Фото: Міноборони США

За словами представника Пентагону, обговорення включатиме запит на виробництво «таких речей, як стволи, шарикопідшипники, сталеві корпуси» та «застарілі деталі й мікрочіпи».

Він додав, що також будуть обговорюватися «взаємозамінні системи», надані українським силам з модифікаціями для «подолання розривів у можливостях».

Завантаженні у літак C-17 Globemaster III Повітряних сил США боєприпаси 155-мм для військових України. Серпень 2022. США. Кадр з відео Міноборони США

Буде обговорено стратегію забезпечення того, щоб надане Україні обладнання залишалося в працездатному стані в довгостроковій перспективі.

Ілюстративне фото з відкритих джерел з військовою технікою США

Раніше міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що Сполучені Штати остаточно не завершили формування моделі ленд-лізу для України. Американці наразі продовжуватимуть надавати допомогу у межах чотирьох раніше прийнятих програм.

Олексій Юрійович Резніков. Фото: МО України

«Остаточне розуміння, як буде виглядати ленд-ліз, ще народиться. Тому що наші партнери ще остаточно не завершили формувати модель», – розповів Резніков.

Ілюстрація до технологій майбутнього

У Міноборони України закликали передавати ЗСУ експериментальні зразки зброї. Оборонні компанії Сполучених Штатів можуть використати війну в Україні для випробування своїх пілотних проєктів.

Війна з Росією Військова допомога Світ США Україна