fbpx
США та Україна підписали нову хартію про стратегічне партнерство

США та Україна підписали нову хартію про стратегічне партнерство

Дмитро Кулеба МЗС США Україна Україна-США

США та Україна підписали оновлену хартію про стратегічне партнерство країн.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на посольство США в Україні.

Церемонія підписання пройшла в будівлі Державного департаменту США у Вашингтоні.

«Оновлена хартія про стратегічне партнерство США та України, яку ми з главою МЗС підписали, підтверджує непохитну відданість США суверенітету та територіальної цілісності України», – сказав держсекретар США Ентоні Блінкен.

За його словами, у документі наголошується на ключових галузях співробітництва, зокрема, питання безпеки та економічної трансформації України.

Представники України у Вашингтоні. Листопад 2021

«Хартія – це стратегічний документ. Він на десять років визначатиме, за якими напрямами розвиватимуться відносини між Україною і Сполученими Штатами. Тобто, теоретично можуть змінюватися адміністрації в Білому домі, але Хартія продовжуватиме діяти», – пояснив напередодні церемонії Кулеба.

Оновлена Хартія замінить аналогічний документ, який Україна й США уклали у 2008 році. Редакція 2021 року має низку відмінностей, насамперед пов’язаних з новими реаліями, зокрема, агресією РФ проти України.

Сполучені Штати підтверджують зобов’язання підтримувати суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з Кримом.

Передбачається розширення двосторонньої взаємодії з метою посилення безпеки в Європі та Чорноморському регіоні, а також для зміцнення енергетичної безпеки.

Голова МЗС України Дмитро Кулеба та держсекретар США Ентоні Блінкен. Листопад 2021. Новина: США та Україна підписали оновлену хартію про стратегічне партнерство країн.

Оновлена Хартія також закріплює підтримку Сполученими Штатами прагнення України до її членства в європейських та євроатлантичних інституціях.

Документ позитивно оцінює проведення важливих реформ в Україні. Крім того, в оновленій Хартії закріплена підтримка амбітного плану трансформації української економіки, що передбачає модернізацію ключових секторів та просування інвестицій.

Нагадаємо, нещодавно Конгресмени США Майк Роджерс і Майк Тернер закликали президента Джо Байдена надати Україні більше зброї. Також закликали розгорнути військову присутність США в Чорному морі.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Дмитро Кулеба МЗС США Україна Україна-США