fbpx
США вперше розгорнуть стратегічні бомбардувальники у Норвегії

США вперше розгорнуть стратегічні бомбардувальники у Норвегії

B-1B Lancer Авіація Арктика Атлантика Бомбардувальник Норвегія Світ США

США вперше розгорнуть надзвукові стратегічні бомбардувальники В-1В Lancer у Норвегії

Про це йдеться в заяві командування американських збройних сил в Європі, пише «Європейська Правда».

До Норвегії вже прибули військові зі Сполучених Штатів для розгортання надзвукових стратегічних бомбардувальників В-1В Lancer.

Підготовка персоналу ПС США включатиме безліч галузей, починаючи від операцій на Крайній Півночі і закінчуючи поліпшенням взаємодії з союзниками та партнерами.

«Вперше в Норвегії понад 200 військовослужбовців ПС США з експедиційної ескадрильї бомбардувальників B-1 Lancer прибудуть для підтримки майбутніх місій Цільової групи бомбардувальників (BTF) з авіабази Ерланд, Норвегія. Військовослужбовці будуть частиною передової групи для виконання запланованих місій в найближчі тижні, які будуть виконуватися протягом обмеженого часу», – йдеться в повідомленні.

Бомбардувальник B-1 Lancer. Фото: Натан Нейдхардт. Березень 2020 року

У січні ЗМІ повідомляли, що на норвезьку авіабазу планується перекинути оперативну групу в складі чотирьох стратегічних бомбардувальників B-1B Lancer. Очікується, що це відбудеться в період з 7 по 20 лютого.

Зараз на цій авіабазі базуються ескадрилья винищувачів F-35A Lightning II ВПС Норвегії і підрозділ вертольотів.

Повітряні сили США минулого року оприлюднили нову арктичну оборонну стратегію, спрямовану на посилення своєї присутності в регіоні та протидію загрозам з боку Росії та Китаю.

Бомбардувальник B-1 Lancer. Фото: Натан Нейдхардт. Березень 2020 року

Нещодавні місії були або організовані з Великої Британії, де бомбардувальники зазвичай розміщуються під час навчань в Європі, або вони здійснювали безпосадкові перельоти між США та Північним регіоном.


США припиняють дислокацію 700 морпіхів у Норвегії


У розпал “холодної війни” стратегічні бомбардувальники часто перетинали регіон. Бомбардувальники, такі як B-52 і F-111, базувались у Британії, але їм не було дозволено використовувати норвезькі авіаційні бази навіть для навчань, оскільки уряд в Осло заборонив союзним літакам, здатним до ядерних операцій, використовувати свою територію.

Раніше бомбардувальники B-1 могли нести ядерну зброю, але з середини 90-х їх модернізували виключно для звичайних місій.

B-1B Lancer Авіація Арктика Атлантика Бомбардувальник Норвегія Світ США