fbpx
США випробовують снаряд проти повітряних цілей

США випробовують снаряд проти повітряних цілей

BAE Systems Артилерія Випробування ПС США САУ Світ США

Повітряні сили США випробували снаряд HVP, яким з гаубиці збили повітряну ціль, яка імітувала крилату ракету.

Про це повідомляє видання Air Force Magazine.

Додатково військові випробовували нову систему бойового управління ABMS (Advanced Battle Management System).

Під час навчання, що відбулися на об’єднаній військовій базі, військовим вдалося успішно вразити повітряну мішень пострілом з гаубиці. Цього вдалося досягти завдяки постійній передачі даних снаряд під коригуванням, яким був зроблений постріл.

У США протягом останніх кількох років ведеться розробка нового покоління снарядів для корабельних і наземних артилерійських установок, за допомогою яких можна було б захищати кораблі й наземні об’єкти від крилатих ракет.

Традиційні зенітні ракети коштують досить дорого, а тому їх не можна використовувати часто для протиповітряної оборони. Передбачається, що нові снаряди для артилерійських гаубиць дозволять вирішити цю проблему.

Під час випробувань були запущені шість повітряних мішеней BQM-167, які імітували крилаті ракети. Ці мішені були збиті ракетою AIM-9X Sidewinder з винищувача F-16 Fighting Falcon, безпілотника MQ-9 Reaper і з наземної пускової установки, а також з корабельної зенітної артилерійської установки.

Одна ціль була збита з допомогою снаряда HVP, яким вистрілили з самохідної гаубиці M109A6 Paladin.

Під час випробувань цілевказування для снаряда HVP передавалося по каналу 5G в режимі реального часу. Снаряд успішно вразив ціль.

Повітряна ціль BQM-167

Розробка HVP ведеться з початку 2010-х років британською компанією BAE Systems. Новий снаряд оснащений оперенням, завдяки якому і здійснюється управління його польотом. За керування оперенням відповідає вбудована обчислювальна система, що здійснює наведення на ціль за координатами GPS.

Вся електроніка в снаряді залита міцним компаундом, завдяки якому здатна витримувати колосальні перевантаження в момент пострілу.

Технічні подробиці про HVP поки не розкриваються. Відомо тільки, що снаряди HVP створюються не тільки для ураження рухомих наземних цілей, але і для обстрілу різних аеродинамічних об’єктів.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


BAE Systems Артилерія Випробування ПС США САУ Світ США