fbpx
США випробували легку торпеду

США випробували легку торпеду

Northrop Grumman ВМФ США Морська авіація США Торпеди

Американська компанія Northrop Grumman провела перші випробування прототипу перспективної дуже легкої торпеди VLT (Very Lightweight Torpedo).

Про це повідомляє видання Flightglobal.

Торпеда розробляється на замовлення ВМФ США.

Відзначається, що новий боєприпас може бути запущений з кількох типів літальних апаратів, у тому числі з безпілотників MQ-8C Fire Scout.

MQ-8C Fire Scout може нести корисне навантаження вагою 136 кг. Даний безпілотник несе лазерний далекомір, системи зв’язку, електрооптичні та інфрачервоні сенсори, автоматичні ідентифікаційні системи.

MQ-8C Fire Scout в польоті.

Розробка VLT ведеться з 2016 року. В основу боєприпасу ліг проєкт дуже легкої торпеди, підготовлений Лабораторією прикладних досліджень Університету штату Пенсільванія.

Маса першого прототипу дуже легкої торпеди VLT, випробування якої провела Northrop Grumman, склала 104 кілограми.

Для порівняння, найлегша з торпед, що стоять на озброєнні ВМФ США сьогодні, – Mk.54 Lightweight Torpedo – становить 276 кілограмів.

За заявою Northrop Grumman, носіями торпеди можуть бути берегові патрульні літаки P-8A Poseidon, багатоцільові вертольоти SH-60 Sea Hawk і палубні безпілотники MQ-8C.

P-8A Poseidon скидає торпеду Mark 54 Lightweight. Фото з відкритих джерел

Торпеда VLT не вимагає спеціальних систем запуску – її можна скинути з носія. Боєприпас обладнаний невеликим парашутом у хвостовій частині, необхідним для орієнтування торпеди під час падіння в воду.

Northrop Grumman ВМФ США Морська авіація США Торпеди