fbpx
США замовили ще два катери Mark VI для ВМС України

США замовили ще два катери Mark VI для ВМС України

Mark VI ВМС України Патрульні катери Світ Співпраця Суднобудування США Україна Україна-США Флот

Сполучені Штати замовили будівництво, ще двох патрульних катерів типу Mark VI (Mk VI) для Військово-Морських Сил (ВМС) України.

Про це інформує Мілітарний.

Міністерство оборони США, 30 грудня, оголосило про виконання опціону до раніше укладеного контракту та підписання додатку до угоди від вересня 2021 року, щодо будівництва для України шести патрульних катерів типу Mk VI.

Опціон з будівництва додаткових двох катерів за контрактом продовжить виконувати американська суднобудівна компанія SAFE Boats International.

Вартість додаткової угоди на будівництво двох корпусів становить 25 556 452 доларів, а завершення виготовлення очікується до березня 2026 року. Роботи виконуватимуться у Такомі, штат Вашингтон.

Швидкісні патрульні катери типу Mark VI ВМФ США

30 вересня, минулого 2021 року, Пентагон замовив шість патрульних катерів класу Mark VI для Військово-Морських Сил України. Угода вартістю 84,25 млн доларів передбачала опціон на ще два корпуси, а завершення виготовлення очікується на березень 2025 року.

Раніше, у січні 2021 року Міноборони США замовило для ВМС ЗС України два патрульних катери типу Mark VI.

Фінансування будівництва катерів Mark VI здійснюється за програмою сприяння посиленню обороноздатності України та вже було профінансовано за цією статтею за 2020 рік на суму у 5 463 500 доларів. Загалом же на це передбачена виділена фіксована сума у розмірі 19 969 119 доларів та завершення всіх робіт до грудня 2022 року.

Нагадаємо, 17 червня 2020 року Державний департамент США погодив запит Україні на продаж, за програмою Foreign Military Sale (FMS), 16 сучасних патрульних катерів Mark VI та пов’язаного з ними озброєння, загальною орієнтовною вартістю 600 мільйонів доларів.

При цьому, раніше передбачалося, що шість патрульних катерів Україна отримає безоплатно в рамках безпекової допомоги США. Ще десять катерів зможе придбати за кошти оборонного бюджету.

Патрульний катер Mark VI. Фото з відкритих джерел

Mark VI

Маючи близько 84 фута (25 метрів) у довжину, Mark VI є багатофункціональною платформою і може досягати максимальної швидкості більше 35 вузлів. За базовими характеристиками, катери мають максимальний екіпаж із 10 чоловік та можуть прийняти до 8 пасажирів. Кожен екіпаж складається із двох команд, кожна команда має в своєму складі Командира, офіцера патруля, боцмана, стрілка, механіка та штурмана. MK VI використовує два дизельні двигуни, та має швидкість 45 вузлів (52 милі/год; 83 км/год).


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Mark VI ВМС України Патрульні катери Світ Співпраця Суднобудування США Україна Україна-США Флот